10 oryginalnych prezentów ślubnych

10 oryginalnych prezentów ślubnych

Oryginalne prezenty ślubne są obecnie w modzie, warto się więc dobrze zastanowić, co można zakupić młodej parze, aby podarunek był wyjątkowy i zapamiętany przez obdarowywane osoby na długo. Istnieje wiele ciekawych pomysłów, na które można się zdecydować, wiele zależy tutaj na pewno od możliwości finansowych gości, dlatego warto je sobie dokładnie przeanalizować. Na pewno jednak wręczenie innego prezentu niż kwiaty będzie pozytywnie odebrane na każdym ślubie.

10 oryginalnych prezentów ślubnych

Zestaw filiżanek lub zastawa stołowa

Bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach może okazać się zestaw filiżanek, który na pewno przyda się w każdej kuchni. Oczywiście warto dobrać je z głową, powinny one posiadać ciekawy kształt, a być może nawet wzornictwo. Zdecydować można się na zakup filiżanek małych, ale też tych o większych rozmiarach. Innym wyjściem z sytuacji może okazać się również zastawa stołowa, dzięki której kuchnia młodej pary zostanie zagospodarowana w odpowiedni sposób. Może to być bardzo estetyczna zastawa, wykonana z porcelany, aby była podawana jedynie na specjalne okazje.

Alkohole świata lub książka

W wielu przypadkach bardzo wskazanym prezentem są alkohole, które można oczywiście kolekcjonować we własnym domu, aby potem przy nadarzającej się okazji częstować nimi gości. Jeśli ktoś jednak posiada duszę artysty i lubi dużo czasu spędzać w domu, to optymalnym wyborem może okazać się w takiej sytuacji dobra książka. Oczywiście wcześniej wypada dowiedzieć się, jakie książki czyta młoda para, aby trafić stuprocentowo w ich gust.

Wycieczka lub sprzęt sportowy

Oba te prezenty można ze sobą połączyć, jeśli ktoś ma więcej pieniędzy, to może zdecydować się oczywiście na zakupienie młodej parze wycieczki, a do tego dołożony może być np. sprzęt sportowy, gdy jest to wycieczka górska i przyda się tam sprzęt narciarski. Oczywiście goście mogą się na takie prezenty złożyć, aby koszt indywidualny nie był przypadkiem zbyt wysoki, wszystko pozostaje w tym zakresie jedynie kwestią dogadania.

Bilet do SPA lub bilety do kina i opery

Kobiety bardzo cenią sobie wyjścia do SPA, dlatego zaproszeni goście mogą zdecydować się na zakupienie biletu do SPA, aby wybrać się tam we dwójkę, na zabiegi przeznaczone zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Można też zadbać o romantyczną atmosferę w małżeństwie i wręczyć młodej parze bilety do kina lub opery, w zależności od ich upodobań, na pewno taki prezent nie powinien się zmarnować, dlatego warto w niego zainwestować, zamiast wydawać pieniądze na kwiaty.

Album ze zdjęciami lub pościel

Jeśli dana osoba ma dużo zdjęć z młodą parą z czasów szkolnych, czy też po prostu ze wspólnych wyjść, to dobrym pomysłem może okazać się stworzenie albumu ze zdjęciami, który na pewno ucieszy obdarowywanych. Zdecydować można się również na wręczenie im kompletu pościeli, która przyda się przecież w każdym domu, dlatego jak widać wyraźnie wybór pod tym kątem jest praktycznie nieograniczony, wszystko zależy od inwencji twórczej zaproszonych gości, więc warto to sobie dokładnie przeanalizować.

Opracowanie: Piekarnia Tysia