3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przed zakupem bielizny

3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przed zakupem bielizny

Zakup bielizny może nastręczać wielu problemów. Wszak wybór jest ogromny, a nasze oczekiwania coraz większe. Jednak nawet, gdy chcemy kupić stringi to różnorodność asortymentu czasami bywa wręcz porażająca, a jak wiadomo towar towarowi nierówny, a i jakość bywa różna. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, dzięki temu kupowanie bielizny będzie czystą przyjemnością.

 

Po pierwsze: rozmiar ma znaczenie

Przede wszystkim podczas zakupu bielizny należy znaleźć odpowiedni rozmiar. Warto tutaj znać swoje wymiary, bądź też zmierzyć swój obwód. Wiadomo, że za mała bielizna intymna nie tylko nie prezentuje się estetycznie, ale również nie jest wygodna. Zatem przy wyborze fig, czy też stringów należy zmierzyć obwód swoich bioder, a wynik zaokrąglić. Dzięki temu bielizna będzie dobrze się prezentować, a przy tym nie będzie ani za mała, ani za duża. Również stanik musi być dobrze dobrany.

W tym przypadku należy zmierzyć się w biuście, ale i pod biustem, a wynik zaokrąglić zatem jeżeli pod biustem masz 74 cm to powinnaś kupić stanik na obwód wynoszący 70 cm. Aby wybrać odpowiedni rozmiar miseczki należy odjąć obwód w biuście od obwodu pod biustem. Zatem to bardzo łatwe. Warto tutaj pamiętać, że źle dobrana bielizna może powodować wiele problemów. To nie tylko otarcia skóry, ale również bóle kręgosłupa, czy migreny. Za mały obwód uciska naczynia krwionośne, może również powodować problemy z oddychaniem.

Po drugie: dobierz bieliznę odpowiednio do okazji

Bielizna modelująca często nazywana jest bielizną do zadań specjalnych. Zatem, gdy chcemy założyć dopasowaną sukienkę, a niekoniecznie mamy idealnie płaski brzuch, to taka bielizna potrafi uratować całą stylizację. Jednak w przypadku, gdy zakładamy niskie spodnie to już nie będzie najlepszy wybór, chyba że chcemy pokazywać wyszczuplające majtki niczym Bridget Jones. Jednak warto unikać takich sytuacji. Zatem rodzaj bielizny należy dopasować do okazji. Wiele kobiet uwielbia nosić stringi, niezależnie czy są to stringi bawełniane, czy stringi koronkowe.

Jednak należy uważać, aby taki rodzaj bielizny intymnej nie był widoczny, bo moda na widoczne paski od stringów na szczęście już minęła. Jednak stringi damskie są niezastąpione do wieczornych kreacji, czy delikatnych sukienek. Na co dzień niezastąpione są figi, które po prostu są najwygodniejsze. Ciekawym wyborem jest również bielizna damska koronkowa, która pozwala poczuć się pewniejszą siebie, ale również świetnie się prezentuje, ale mimo wszystko nie warto zakładać takiej bielizny intymnej pod szyfonowe bluzki.

Po trzecie: zwróć uwagę na materiał

Oczywiście jak można się domyślić najlepsze materiał to materiał naturalny. Zatem bielizna intymna wykonana z bawełny zapewnia nie tylko komfort noszenia, ale również jest najlepsza dla skóry i okolic intymnych. Oczywiście można również zdecydować się np. na bieliznę damską koronkową, jednak warto zwrócić uwagę, czy posiada ona bawełnianą wkładkę, dzięki temu skóra może oddychać, a jednocześnie bawełna stanowi swego rodzaju ochronę przed bakteriami. Materiały syntetyczne nie przepuszczają powietrza, zatem w takiej bieliźnie najłatwiej rozwijają się bakterię. Owszem, jeżeli raz na jakiś czas założymy takową, to nic się nie stanie, jednak na co dzień, zdecydowanie lepiej wybierać bieliznę z bawełny.

Moda czy wygoda?

Zatem wiesz już jak ważny jest dobór odpowiedniej bielizny i jej rozmiaru. Ma to kluczowe znaczenie zarówno dla wygody, ale i dla zdrowia. Oczywiście dla wielu kobiet ważny jest też dizajn, jednak nigdy nie powinien on przesłaniać wygodny. Zatem najważniejszy jest komfort noszenia, oraz jakość materiału. Nie warto również ulegać modzie np. na bieliznę z biżuterią.

Po pierwsze jest niewygodna, a po drugie niekoniecznie wpływa pozytywnie na skórę. To, że coś jest modne, nie oznacza, że trzeba to nosić. Wystarczy tutaj przypomnieć sobie, chwilową modę na wystające ze spodni paski od stringów. Już wtedy było to synonimem kiczu, mimo wszystko wiele kobiet naśladowało tę modę. Warto stawiać na klasykę, gdzie bielizna damska koronkowa jest synonimem elegancji, a jednocześnie nie wychodzi z mody.

Zatem warto dodatkowo czytać metki, dzięki temu można wiele dowiedzieć się o jakości materiału. Dobrze dobrana bielizna potrafi wiele zdziałać. Może podkreślić walory sylwetki, a także ukryć jej wady.