5 najczęstszych chorób przedszkolaka (mestetyczna.pl)

5 najczęstszych chorób przedszkolaka (mestetyczna.pl)

Każdy rodzic, który ma do czynienia z przedszkolakiem, wie jak ciężko utrzymać takiego malucha w zdrowiu. Niestety, ale przedszkole jest wylęgarnią chorób. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem w jednym miejscu przebywa duża grupa dzieci, z których żadne nie ma jeszcze odpowiednio wykształconego układu odpornościowego. Z tego tekstu dowiesz się, na jakie 5 chorób najczęściej zapadają dzieci w wieku przedszkolnym.

 

1. Przeziębienie

Objawy tej choroby są znane każdemu rodzicowi. Katar, podwyższona temperatura oraz infekcja górnych dróg oddechowych. To wszystko, z czym musi zmierzyć się maluszek. Na całe szczęście nie ma potrzeby leczenia przeziębienia z wykorzystaniem antybiotyków. Wystarczy, że Twoje dziecko zostanie kilka dni w domu. To powinno wystarczyć mu na dojście do siebie.

2. Grypa

Ta choroba jest już o wiele poważniejsza. Jeżeli dziecko skarży się na bóle mięśni oraz stawów, zachodzi duże podejrzenie, że może mieć grypę. Choroba trwa zazwyczaj od 5 do 7 dni, podczas których maluszek może być bardzo osłabiony i pozbawiony energii. Grypie często towarzyszy wysoka gorączka, którą dobrze jest zbijać dostępnymi w aptece środkami.

3. Angina

Schorzenie, z którym nie można żartować. Angina zazwyczaj kojarzona jest jako zapalenie górnych dróg oddechowych. I prawidłowo, ponieważ dziecko, które na nią zachoruje, ma problemy z przełykaniem i skarży się na silny ból gardła. Zazwyczaj po tym, pojawia się dosyć wysoka gorączka oraz białe naloty na migdałkach. Anginę leczy się przy pomocy antybiotyków, które są bardzo skuteczne w walce z tym schorzeniem.

4. Ospa wietrzna

Choroba typowo przedszkolna. Jest to choroba zakaźna, więc wystarczy, żeby jedno dziecko zachorowało, by w niedługim czasie na dolegliwości zaczęły narzekać inne maluszki. Pierwsze objawy ospy wietrznej to złe samopoczucie i stan podgorączkowy. To właśnie wtedy ospa jest mylona z grypą. Jednak po kilku dniach na skórze dziecka pojawia się wysypka w postaci malutkich pęcherzyków wypełnionych płynem. Jeżeli Twoje dziecko ma objawy ospy, nie zwlekaj i zaprowadź je do Waszego lekarza rodzinnego.

5. Alergia

Bardzo powszechna przypadłość, szczególnie jeżeli chodzi o przedszkolaki. Ich organizm musi walczyć na co dzień z tyloma zarazkami, że może być osłabiony. Na to tylko czekają alergeny, które powodują wszelkiego rodzaju wysypki, wodnisty katar oraz reakcje układu nerwowego (kłopoty z zasypianiem lub niemożność skupienia się).

Infekcja górnych dróg oddechowych to tylko początek

Jak widzisz, Twój przedszkolak może zachorować na wiele chorób. Wszystkie są uleczalne, więc nie musisz się martwić. Wystarczy tylko, że będziesz bacznie obserwować maluszka i reagować na najmniejsze objawy choroby. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o najpopularniejszych schorzeniach przedszkolaków, wejdź na stronę http://www.hartujmisie.pl/porady/zdrowie/jak-leczyc-zakazenie-wirusowe-gornych-drog-oddechowych-u-dzieci. Znajdziesz tam wszystko, czego szukasz.