5 najlepszych olejków roślinnych przeciw starzeniu skóry

5 najlepszych olejków roślinnych przeciw starzeniu skóry

W ostatnich latach jednym z najsilniejszych trendów w branży kosmetycznej jest dynamiczny rozwój w zakresie kompozycji kosmetyków naturalnych. Do najważniejszych surowców takich produktów należą niewątpliwe olejki roślinne, które często wykazują wspaniałe właściwości przeciwstarzeniowe. Przedstawiamy 5 najważniejszych olejków, sprawdzonych w skutecznej pielęgnacji dojrzałej cery.

Jeśli szukasz naturalnych rozwiązań anti-aging do pielęgnacji skóry, dobrym sposobem  do rozpoczęcia przygody jest skorzystanie z naturalnych olejów. Oto 5 z nich, które wykazują najlepsze wyniki regeneracyjne i ochronne w tym zakresie.

1. Olej arganowy

Olej arganowy jest jednym z najlepszych olejów naturalnych, przeznaczonych do ochrony skóry przeciw procesom przedwczesnego starzenia orazcodziennej pielęgnacji skóry. Można go używać w ciągu dnia, ponieważ jest bardzo lekki i łatwo wnika w skórę. Pozostawia również skórę naturalną, młodzieńczą, bez poczucia tłustości i lepkości. A ponieważ ma lekką konsystencję, bardzo dobrze współgra z kosmetykami do makijażu i innymi produktami do pielęgnacji skóry.

Olejekarganowyzapewnia naturalne korzyści przeciwstarzeniowe, z powodu zawartości dużych ilości witaminy E i kwasów tłuszczowych omega-6, a także innych substancji aktywnych. Należą do nich m.in. antyoksydacyjne tokoferole, które mogą przyczyniać się do zmniejszenia negatywnego wpływu wolnych rodników na kondycję skóry. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z tego oleju w zakresie naturalnego odmłodzenia skóry, należy użyć 100% czystego oleju arganowego zamiast powszechnie dostępnych mieszanek, które zawierają olej arganowy jako jeden z wielu składników.

2. Olej kokosowy

Olej kokosowy jest powszechnie stosowany w medycynie ajurwedyjskiej i jest kolejnym naturalnym sposobem przeciwstarzeniowej pielęgnacji skóry, która może pomóc opóźnić proces powstawania zmarszczek, utraty jędrności, zwiotczenia i matowienia cery. W wielu badaniach wykazano, że skutecznie leczy zapalenie skóry i jej przesuszenie. Może również zablokować utratę wilgotności, naprawić barierę ochronną skóry, a nawet walczyć z wolnymi rodnikami. W znacznej części składa się z tłuszczów nasyconych, kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha i przeciwutleniających związków fenolowych. Wszystko to przyczynia się do efektywnej i sprawnej rewitalizacji skóry. Więcej o przeciwstarzeniowych efektach działania oleju kokosowego przeczytać można w artykule pt. „Olej kokosowy na zmarszczki i nie tylko”.

3. Olej z ziaren sezamu

Olejek sezamowy jest jednym z najbardziej skutecznych olejków typu anti-aging, które zapewniają odpowiednie nawilżenie i ochronęzmęczonej skóry. Ponieważ ma nieco cięższą konsystencję, lepiej utrzymuje wilgoć, co czyni go idealnym naturalnym środkiem do pielęgnacji skóry, a także naturalnym lekarstwem dla tych, którzy cierpią z powodu nadmiernej suchości. Olej sezamowy jest również perfekcyjny w zakresie naturalnego przeciwdziałania starzeniu się skóry, ponieważ działa jak silny środek nawilżający, a dzięki kwasom tłuszczowym, witaminie A i witaminie E, jest częstym składnikiem dodawanym do naturalnych produktów do pielęgnacji skóry.

4. Olej słonecznikowy

Olej z nasion słonecznika jest naturalnym źródłem cennych przeciwutleniaczy, zawierającym m.in.cenną witaminę E, które działa również jako doskonały balsam dla skóry. Podobnie jak wiele innych olejów używanych w naturalnej, przeciwstarzeniowej pielęgnacji skóry, olej słonecznikowy pomaga komórkom zatrzymać wodę, dzięki czemu jest skuteczny jako środek zmiękczający. Zawartość witaminy E w oleju słonecznikowym pomaga neutralizować wolne rodniki, które w przeciwnym razie mogą uszkodzić komórki skóry i prowadzić do przedwczesnego jej starzenia.

Olej słonecznikowy działa równie dobrze w zakresie osiągania efektów redukujących widoczne efekty starzenia, gdy jest spożywany. Jest on bowiem bogaty w beta-karoten, czyli naturalny związek, który można zwalczać wolne rodniki w komórkach skóry. Ponadto, beta-karoten jest zużywany w organizmie do tworzenia witaminy A, która jest niezbędna dla utrzymania zdrowej skóry i młodego wyglądu.

5. Olej z pestek winogron

Olejek winogronowy jest idealnym i naturalnym serum anti-aging do pielęgnacji skóry wrażliwej. Olej ten jest bardzo lekki i doskonale nawilża, bez zatykania porów. W rzeczywistości wchłania się i nie pozostawia tłustych resztek na powierzchni skóry. Podobnie jak w przypadku innych olejów z tej listy, olej z pestek winogron jest bogaty w różne składniki odżywcze oraz cenne kwasy tłuszczowe, takie jak beta-karoten, kwas linolowy, a także witaminy D, C i E. Wszystkie one okazują się dobrze działać w celu zmniejszenia widocznych oznak starzenia się skóry, a tym samym powstrzymywać przed pojawianiem się nowych zmarszczek.