5 porad by zwiększyć swoją płodność

5 porad by zwiększyć swoją płodność

Czy da się kontrolować swoją płodność? Czy istnieją jakieś naturalne metody, które ułatwią nam poczęcie upragnionego malucha? Oczywiście, że tak. Oto garść sprawdzonych porad dla wszystkich przyszłych rodziców.

 

Żyj zdrowo

Nasz tryb życia ma ogromny wpływ na płodność. Szczególnie ważna jest odpowiednia dieta i kontrola wagi. Panie z nadwagą są narażone na wystąpienie zespołu policystycznych jajników. To schorzenie objawia się torbielami na jajnikach. Panie cierpiące na ten zespół mają problemy z owulacją… Inne schorzenia jakie powoduje nadmiar kilogramów to między innymi cukrzyca ciążowa, nadciśnienie tętnicze. Dwukrotnie wzrasta ryzyko wystąpienia poronienia i stanu przedrzucawkowego. Niedowaga jest równie niebezpieczna. Bywa, że panie z bardzo niski BMI mają nieregularne miesiączki bądź nie mają ich wcale…

Jak sobie poradzić z tymi problemami? Najlepiej wykluczyć ze swojego jadłospisu wszystkie szkodliwe produkty. Spożywać mnóstwo świeżych warzyw i owoców. Chude mięso i strączki to dobre źródło białka dla przyszłej mamy. W diecie powinny znaleźć się także tłuste ryby morskie, bogate w kwasy Omega. Przed zajściem w ciążę warto do diety wprowadzić kwas foliowy.

Warto też regularnie uprawiać jakiś sport. Ćwiczenia poprawią naszą kondycję, wzmacniają mięśnie, pomagają ustabilizować ciśnienie krwi” – przypomina eksperta z portalu Twoja Intymność. Na jaką aktywność fizyczną się zdecydować? To zależy od naszych upodobań. Ważne abyśmy ćwiczyły w miarę regularnie i z przyjemnością.

Badaj się i sprawdzaj

Kobiety powinny regularnie odwiedzać gabinet ginekologiczny, niestety nie każda z nas jest tak skrupulatna. Sprawdzajmy jaki mamy poziom hormonów płciowych, zwłaszcza jeśli jakiś czas temu miałyśmy 30 urodziny. Równie ważna jest cytologia i badanie USG… W pełni zdrowe z pewnością szybciej znajdziemy w upragnioną ciążę.

Nie stresuj się

Stres i używki negatywnie wpływają na naszą płodność. Dlatego jeśli planujemy ciążę warto zadbać o nasze samopoczucie. Odpowiedni nastrój nie tylko wpłynie na nasze relacje z partnerem, ale także pomoże uregulować cykl miesiączkowy. Masz stresujący tryb życia? Postaw na jogę. Ćwiczenia wpłyną korzystnie na twoje ciało i pomogą wyciszyć umysł.

A może ziółka?

Nasze prababki od setek lat stosowały napary lecznicze na różne dolegliwości. Niektóre zioła pomagają zwiększyć naszą płodność. Jednak należy je stosować z ogromną rozwagą i pod żadnym pozorem nie wolno ich łączyć z innymi lekami. Skutki takiej mieszanki mogą być naprawdę opłakane. Po drugie gdy tylko zauważymy u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy powinnyśmy koniecznie skontaktować się ze specjalistą i powiedzieć mu jakie preparaty przyjmujemy.

Jakie zioła warto zażywać?

Pomoże na wiesiołek. Ta roślina poprawia jakość śluzu w szyjce macicy, pochrzyn włochaty przyjmowany tuz po owulacji zmniejsza ryzyko wystąpienia poronienia. Jeśli zastosujemy go w pierwszej fazie cyklu będzie miał właściwości antykoncepcyjne. Herbatki z liści malin czy pokrzywy działają tonizująco i oczyszczająco. Wzmacniają i oczyszczają nasz organizm.