6 punktów wiosennej odmiany ciała

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Okres jesienno-zimowy, to wyjątkowo niekorzystny czas dla naszej skóry. Różnice temperatur, grube ubrania, brak tlenu oraz mniejsza ilość aktywności fizycznej – to wszystko sprawia, że po zimie potrzebujemy troskliwie zadbać o samych siebie. Oto kilka rad, co zrobić, by cieplejsze dni powitać w dobrej formie i doskonałym wyglądzie.

Po pierwsze:

 Pij dużo wody.

Pij wodę!
Pij wodę!

 

Nasze ciało, również skóra, bardzo potrzebuje jej po zimie. Potrzebujemy nie tylko oczyszczenia i  nawilżenia. Woda jest niezbędna do procesów regeneracyjnych, dlatego picie wody powinno stać się naszym wiosenno-letnim priorytetem.

Po drugie :

Odżywiaj się zdrowo.

Odżywiaj się zdrowo.
Odżywiaj się zdrowo.

 

Sezon wiosenno-letni sprzyja zmianie diety na zdrowszą i lżejszą. Nie potrzebujemy wtedy tak dużych zapasów energii. Mamy dostęp do większej ilości świeżych warzyw i owoców. Możemy serwować sobie zdrowe, świeżo wyciskane soki. Taka dieta służy naszemu ciału, ale również skórze. Jeśli wzbogacić to wszystko o wykluczenie nadmiernych ilości cukru oraz soli z naszego jadłospisu, efekt zdrowia i smukłej figury jest murowany.

Po trzecie:

Zacznij się ruszać.

Ruch
Ruch

Nic tak dobrze nie zrobi naszemu ciału oraz skórze jak aktywność fizyczna. Dzięki niej możemy pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również dotlenić i ujędrnić nasze ciało. Wybierajmy formy aktywności, które lubimy, aby nie ulec zniechęceniu i wytrwać w dobrych postanowieniach.

Po czwarte:

Złuszczaj, odżywiaj, nawilżaj.

nawilżanie skóry

Tak w skrócie można określić program dbałości o skórę, który  ma przygotować ją do „letniej odsłony”. Złuszczanie jest ważne, ponieważ w czasie chłodu nasza skóra była mocno przykrywana przez warstwy ubrań. Możemy wybrać tradycyjne peelingi, czy złuszczające żele pod prysznic lub sporządzać samodzielne preparaty do peelingu np. z kawy. Peeling poprawia mikrokrążenie oraz koloryt skóry. Odżywianie to kolejna kwestia bardzo ważna dla skóry. Po zimie potrzebuje ona zwłaszcza witamin A, E oraz C. Równie niezbędne są substancje nawilżające, które złuszczonej i odżywionej skórze dodadzą elastyczności, jędrności i blasku.

Po piąte:

Skorzystaj z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych.

beauty treatments

Salony oferują specjalne zabiegi „na lato” nie tylko na twarz, ale również na całe ciało. To bardzo ważne, by czuć się dobrze we własnej skórze. Peelingi, maseczki oraz masaże z pewnością mogą nam w tym dopomóc.

Po szóste:

Nade wszystko uzbrójmy się w optymizm i dobry nastrój.

Good Mood - czyli dobry nastrój!
Good Mood – czyli dobry nastrój!

Te są jedynym gwarantem tego, że będzie nam się chciało wyrwać z zimowego marazmu i w pełni sił ruszyć z zapałem do walki o siebie – o swoją urodę, dobre samopoczucie , a przede wszystkim o własne zdrowie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *