ABC Dobrego makijażu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Makijaż ma nas zdobić, upiększać i odmłodzić, ale żeby spełniał taką role trzeba znać podstawowe zasady jakimi należy się kierować przy jego wykonaniu, w przeciwnym razie otrzymamy odwrotny skutek. Przeczytaj i zastosuj nasze rady a będziesz wiedziała jak sprawić by w makijażu czuć się dobrze i wyglądać naturalnie i pięknie!

1. REGULACJA BRWI
Aby twoja twarz wyglądała na zadbaną a oczy uzyskały ładną oprawę należy odpowiednio brwi wydepilować. Możesz zrobić to sama za pomocą pęsety lub udać się w tym celu do kosmetyczki, bo wbrew pozorom to nie jest takie łatwe. Chodzi głównie o wyznaczenie miejsca w którym łuk brwiowy ma się zaczynać a gdzie kończyć. Istnieje prosta metoda aby to ustalić, potrzebny będzie do tego np. ołówek lub pędzel.

Krótka instrukcja:
Ołówek przyłóż pionowo od skrzydełka nosa do wewnętrznego kącika oka, tam gdzie znajduje się końcówka brew ma się zaczynać. Aby wyznaczyć punkt załamania brwi należy przyłożyć ołówek od skrzydełka nosa przez środek oka, końcówka wskaże nam to miejsce. Zakończenie łuku brwiowego określimy przykładając ołówek od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka.
Pamiętaj by nie przesadzić z ilością usuniętych włosków, bo cienkie brwi nie są modne i dodają lat. Brwi powinny być gęste, wyglądają wtedy naturalniej.

 

2. ODPOWIEDNIE PRZYGOTOWANIE SKÓRY TWARZY

Pierwszy etap to oczyszczenie skóry, umyj twarz odpowiednim żelem lub innym kosmetykiem, który preferujesz aby usunąć różnego rodzaju zanieczyszczenia, dodatkowo możesz skórę stonizować. Teraz pora na nałożenie kremu, najlepiej nawilżającego, wklepuj go opuszkami palców. Poczekaj kilka minut zanim nałożysz podkład, niech krem dobrze się wchłonie.

 

3. PODKŁAD

Nie zapominaj o szyi i dekolcie
Nie zapominaj o szyi i dekolcie

Wybierając podkład zwróć uwagę by był dostosowany do rodzaju twojej skóry a także jej koloru. Metod nakładania podkładu jest kilka, najbardziej popularne jest nakładanie za pomocą specjalnej gąbeczki, pędzla lub po prostu palca. Opinii czym lepiej nakładać jest wiele, najlepiej spróbować każdej metody i wybrać która się sprawdza.
Jeśli nakładasz podkład palcem to rób to czystymi dłońmi, nałóż trochę na wierzch ręki i nabieraj kosmetyk palcami. Najlepiej zacząć aplikować od środka twarzy lub od czoła.
Schemat nakładania gąbeczką jest właściwie taki sam jak palcem, musi być ona czysta i sucha lub lekko wilgotna, zacznij nakładać od górnej części twarzy, ruchem od środka do wewnątrz, potem środek i reszta twarzy. Kosmetyk możesz rozsmarowywać albo przyciskać miejsce przy miejscu.
Technika nakładania pędzlem jest przede wszystkim najbardziej oszczędna, ponieważ pędzel który jest wykonany z włosia syntetycznego nie wchłania kosmetyku. W ten sposób pokryjemy szybko i większą powierzchnie twarzy. Podobnie jak w wyżej opisanych metodach podkład nabieramy pędzlem z wierzchu dłoni i aplikujemy na skórę.
Nie zapominaj o szyi i dekolcie, tam również nakładamy podkład, potem przyłóż delikatnie chusteczkę do twarzy by usunąć nadmiar kosmetyku. Kończąc nie zapomnij musnąć skóry pudrem np. w kamieniu.

 

4. MAKIJAŻ OCZU

Wystarczy poświęcić trochę więcej czasu aby wykonać makijaż oczu który doda ci uroku
Wystarczy poświęcić trochę więcej czasu aby wykonać makijaż oczu który doda ci uroku

Wystarczy poświęcić trochę więcej czasu aby wykonać makijaż oczu który doda ci uroku. Potrzebne do tego będą:
– cienie do powiek, podstawą są dwa odcienie ( jasny i ciemny) jednego koloru, który będzie pasować do twojej karnacji czy koloru oczu
– tusz do rzęs
– kredki do oczu, przyda się czarna lub brązowa i biała.

Zaczynamy od nałożenia na powiekę bazy pod cienie, można ją zastąpić pudrem w kamieniu który też utrwali makijaż. Rozpoczynamy makijaż pokrywając całą powiekę jasnym cieniem np. perłowym, w ten sposób rozświetlimy i powiększymy oko. W miejscu załamania powieki delikatnie muśnij cieniem już nieco ciemniejszym, załamanie powieki w wewnętrznym kąciku oka akcentujemy już cieniem najciemniejszym i tym samym cieniem zarysowujemy dolną powiekę wzdłuż linii rzęs. Jeśli chcesz wzmocnić efekt powiększenia oka obrysuj kredką białą linię wodną dolnej powieki. Kolejny etap to zrobienie kreski wzdłuż górnej linii rzęs kredką czarną lub brązową, możesz zrobić to eyelinerem ale to wymaga sporej wprawy. Uwieńczeniem całego makijażu jest tuszowanie rzęs, w zależności od pożądanego efektu nakładaj jedną lub dwie a nawet trzy warstwy.

 

 

5. USTA

Zacznij od nawilżenia ust kremem lub balsamem do ust
Zacznij od nawilżenia ust kremem lub balsamem do ust

Jeśli chcesz by makijaż na twoich ustach prezentował się świetnie cały dzień pamiętaj o kilku zasadach już w czasie ich malowania. Do dobrego makijażu potrzebne będą:
– szminka, musi być dobrze dobrana odpowiednio do twojej urody, najlepiej wypróbuj ją bezpośrednio na ustach
– konturówka, powinna być w takim odcieniu jak szminka
– pędzelek do ust – umożliwia precyzyjne nałożenie szminki
– błyszczyk- podkreśli i powiększy pomalowane usta.
Zacznij od nawilżenia ust kremem lub balsamem do ust, będą wtedy wygładzone. Następnie obrysuj usta konturówką, jeśli nałożysz delikatnie konturówkę na całe usta to w ten sposób utrwalisz makijaż ust na dłużej. Teraz kolej na szminkę którą nabieraj cienkim pędzelkiem, maluj od środka do kącików ust. Za pomocą chusteczki usuń nadmiar pomadki , możesz musnąć usta błyszczykiem.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *