Aloesowa pielęgnacja dla skóry twarzy

Aloesowa pielęgnacja dla skóry twarzy

Aloes należy do roślin o najbardziej wszechstronnym zastosowaniu dla naszego zdrowia i urody. W jego składzie znajduje się bowiem aż ponad 150 drogocennych substancji, w tym liczne witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe i aminokwasy.

Z powodzeniem stosuje się wyciągi z tej rośliny jako pomoc w leczeniu skóry lub stanów zapalnych wewnątrz organizmu. Stwierdzono również szereg właściwości, które znacząco wpływają na piękny i młody wygląd, między innymi skóry twarzy. W jaki sposób stosować aloes, żeby mieć nieskazitelną cerę?

Codzienne mycie twarzy – rytuał dla piękna

Dokładne oczyszczanie twarzy jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który powinien wykonywać każdy z nas codzienne – rano i wieczorem. Pozwala usunąć wszelkie gromadzące się na powierzchni naskórka zanieczyszczenia, a także resztki makijażu i sebum.

Dlaczego warto stosować produkty aloesowe? Przede wszystkim są one naturalne i bazują na nieinwazyjnych ani niepodrażniających składnikach. Aloes usuwa zanieczyszczenia, nie uszkadzając delikatnej powłoki lipidowej, a przy tym pomaga intensywnie nawilżać skórę i usuwać rodniki, czyli jedną z podstawowych przyczyn starzenia skóry.

Wystarczy aplikować niewielka ilość żelu i rozprowadzać ją dokładnie na powierzchni twarzy. Nie ma potrzeby intensywnego wcierania ani stosowania dodatkowych szczoteczek.

Głębokie oczyszczenie nawet problematycznej skóry

Zwykło się stosować aloes w przypadku osób, które mają problemy skórne, jak trądziki, pojedyncze niedoskonałości lub inne stany zapalne. Z powodzeniem mogą go również używać do regularnej pielęgnacji osoby z innymi typami cery, włącznie z cerą tłustą.

W przypadku skóry z tendencją do przetłuszczania się i świecenia, warto stosować żel z aloesu jako peeling, oczyszczający i odświeżający skórę. Można go kupić w dobrych sklepach – np. NajlepszyAloes.pl, oferujących certyfikowane produkty lub przygotować samodzielnie na bazie żelu aloesowego.

Wystarczy zmieszać niewielką ilość żelu z brązowym cukrem, a następnie tak przygotowaną maseczkę nałożyć na twarz, delikatnie masując powierzchnię skóry opuszkami palców. Po około 2 minutach należy dokładnie zmyć kosmetyk czystą wodą.

Tak przygotowany peeling pozwala dogłębnie oczyścić skórę z wszelkich zanieczyszczeń i zaskórniaków. Aloes wspomaga również usuwanie martwych komórek naskórka, wyrównując koloryt skóry i nadając jej nieskazitelną gładkość przy równoczesnym głębokim nawilżeniu.

Nawilżanie to podstawa

Aloes należy do substancji o silnie nawilżających właściwościach. Jest naturalnym humektantem, czyli produktem o silnie higroskopijnych właściwościach, który pomaga gromadzić wodę w komórkach skóry, odpowiadając za jej długofalowe, intensywne nawilżenie.

Do codziennej pielęgnacji można stosować żel z aloesu i produkty pochodne. W jaki sposób najlepiej je aplikować?

Bez względu na to, czy nakładamy aloes jako codzienny krem czy maseczkę, wystarczy cienka warstwa, rozprowadzona na powierzchni skóry. W przypadku kremu wystarczy ją delikatnie wklepać i pozostawić do całkowitego wchłonięcia. Jeśli nakładamy maseczkę aloesową, należy pozostawić ją na 10-15 minut, a następnie dokładnie spłukać czystą wodą. Przy regularnym stosowaniu kosmetyków uzyskujemy efekt głęboko nawilżonej i napiętej skóry.

Warto również pamiętać o jednym istotnym fakcie. Sam aloes nie wystarcza do optymalnego nawilżenia skóry. Oprócz niego potrzebne są również dodatkowe substancje, które pomagają utrzymać przez dłuższy czas wysoki poziom nawodnienia. W skutecznej pielęgnacji aloes powinien być łączony z emolientami i substancjami okluzyjnymi, które tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną, przeciwdziałającą jej wysychaniu i odwodnieniu.

Głęboka pielęgnacja – maseczki

Jak zostało to wspomniane powyżej, dla optymalnego efektu najlepiej połączyć czysty żel z aloesu z tłuszczami roślinnymi, na przykład oliwą z oliwek lub olejkiem rycynowym. Tak przygotowaną maseczkę można nałożyć na twarzy i pozostawić na około 10-15 minut lub nawet na całą noc. Pozwala to uzyskać efekt idealnie gładkiej i długofalowo nawilżonej skóry.

Pielęgnacja wprost z natury

Aloes dostarcza szereg substancji wpływających na poprawę jakości i wyglądu skóry. Trzeba jednak pamiętać, że efekty jego działania można zauważyć dopiero po pewnym czasie, przy regularnym stosowaniu, podobnie jak z większością preparatów.

Warto jednak przetestować zbawienne właściwości tej fenomenalnej rośliny, którą zachwycają się kolejne pokolenia kobiet już od czasów królowej Kleopatry.