Aloesowa pielęgnacja dla skóry twarzy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Aloesowa pielęgnacja dla skóry twarzy

Aloes należy do roślin o najbardziej wszechstronnym zastosowaniu dla naszego zdrowia i urody. W jego składzie znajduje się bowiem aż ponad 150 drogocennych substancji, w tym liczne witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe i aminokwasy.

Z powodzeniem stosuje się wyciągi z tej rośliny jako pomoc w leczeniu skóry lub stanów zapalnych wewnątrz organizmu. Stwierdzono również szereg właściwości, które znacząco wpływają na piękny i młody wygląd, między innymi skóry twarzy. W jaki sposób stosować aloes, żeby mieć nieskazitelną cerę?

Codzienne mycie twarzy – rytuał dla piękna

Dokładne oczyszczanie twarzy jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym, który powinien wykonywać każdy z nas codzienne – rano i wieczorem. Pozwala usunąć wszelkie gromadzące się na powierzchni naskórka zanieczyszczenia, a także resztki makijażu i sebum.

Dlaczego warto stosować produkty aloesowe? Przede wszystkim są one naturalne i bazują na nieinwazyjnych ani niepodrażniających składnikach. Aloes usuwa zanieczyszczenia, nie uszkadzając delikatnej powłoki lipidowej, a przy tym pomaga intensywnie nawilżać skórę i usuwać rodniki, czyli jedną z podstawowych przyczyn starzenia skóry.

Wystarczy aplikować niewielka ilość żelu i rozprowadzać ją dokładnie na powierzchni twarzy. Nie ma potrzeby intensywnego wcierania ani stosowania dodatkowych szczoteczek.

Głębokie oczyszczenie nawet problematycznej skóry

Zwykło się stosować aloes w przypadku osób, które mają problemy skórne, jak trądziki, pojedyncze niedoskonałości lub inne stany zapalne. Z powodzeniem mogą go również używać do regularnej pielęgnacji osoby z innymi typami cery, włącznie z cerą tłustą.

W przypadku skóry z tendencją do przetłuszczania się i świecenia, warto stosować żel z aloesu jako peeling, oczyszczający i odświeżający skórę. Można go kupić w dobrych sklepach – np. NajlepszyAloes.pl, oferujących certyfikowane produkty lub przygotować samodzielnie na bazie żelu aloesowego.

Wystarczy zmieszać niewielką ilość żelu z brązowym cukrem, a następnie tak przygotowaną maseczkę nałożyć na twarz, delikatnie masując powierzchnię skóry opuszkami palców. Po około 2 minutach należy dokładnie zmyć kosmetyk czystą wodą.

Tak przygotowany peeling pozwala dogłębnie oczyścić skórę z wszelkich zanieczyszczeń i zaskórniaków. Aloes wspomaga również usuwanie martwych komórek naskórka, wyrównując koloryt skóry i nadając jej nieskazitelną gładkość przy równoczesnym głębokim nawilżeniu.

Nawilżanie to podstawa

Aloes należy do substancji o silnie nawilżających właściwościach. Jest naturalnym humektantem, czyli produktem o silnie higroskopijnych właściwościach, który pomaga gromadzić wodę w komórkach skóry, odpowiadając za jej długofalowe, intensywne nawilżenie.

Do codziennej pielęgnacji można stosować żel z aloesu i produkty pochodne. W jaki sposób najlepiej je aplikować?

Bez względu na to, czy nakładamy aloes jako codzienny krem czy maseczkę, wystarczy cienka warstwa, rozprowadzona na powierzchni skóry. W przypadku kremu wystarczy ją delikatnie wklepać i pozostawić do całkowitego wchłonięcia. Jeśli nakładamy maseczkę aloesową, należy pozostawić ją na 10-15 minut, a następnie dokładnie spłukać czystą wodą. Przy regularnym stosowaniu kosmetyków uzyskujemy efekt głęboko nawilżonej i napiętej skóry.

Warto również pamiętać o jednym istotnym fakcie. Sam aloes nie wystarcza do optymalnego nawilżenia skóry. Oprócz niego potrzebne są również dodatkowe substancje, które pomagają utrzymać przez dłuższy czas wysoki poziom nawodnienia. W skutecznej pielęgnacji aloes powinien być łączony z emolientami i substancjami okluzyjnymi, które tworzą na powierzchni skóry warstwę ochronną, przeciwdziałającą jej wysychaniu i odwodnieniu.

Głęboka pielęgnacja – maseczki

Jak zostało to wspomniane powyżej, dla optymalnego efektu najlepiej połączyć czysty żel z aloesu z tłuszczami roślinnymi, na przykład oliwą z oliwek lub olejkiem rycynowym. Tak przygotowaną maseczkę można nałożyć na twarzy i pozostawić na około 10-15 minut lub nawet na całą noc. Pozwala to uzyskać efekt idealnie gładkiej i długofalowo nawilżonej skóry.

Pielęgnacja wprost z natury

Aloes dostarcza szereg substancji wpływających na poprawę jakości i wyglądu skóry. Trzeba jednak pamiętać, że efekty jego działania można zauważyć dopiero po pewnym czasie, przy regularnym stosowaniu, podobnie jak z większością preparatów.

Warto jednak przetestować zbawienne właściwości tej fenomenalnej rośliny, którą zachwycają się kolejne pokolenia kobiet już od czasów królowej Kleopatry.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *