Apartamenty nad morzem

Apartamenty nad morzem

Bałtyk to nadal jeden z celów wakacyjnych wyjazdów Polaków. Piaszczyste plaże, coraz lepsza infrastruktura oraz rosnąca liczba miejsc noclegowych, skutecznie przyciągają turystów. Coraz chętniej wielbiciele nadmorskich klimatów, wybierają apartamenty jako miejsce na spędzenie czasu na wakacjach.

Apartament dla kogo?

Apartamenty to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy wybierają się na wakacje z rodzinami lub ze znajomymi. Często mając większą paczkę przyjaciół, lubimy ze sobą jeździć na wakacje i doskonale się czujemy w swoim towarzystwie. Znamy wzajemnie swoje zalety oraz wady i doskonale wiemy, że jesteśmy w stanie spędzić ze sobą jakiś czas. W takim przypadku wybór apartamentu jest optymalny. Przede wszystkim jest to rozwiązanie dużo tańsze niż hotel. Jednocześnie nie rezygnujemy z luksusu i nie tracimy nic z komfortu wypoczynku w dobrych warunkach. Możemy też przebywać wszyscy razem w jednej przestrzeni, a kiedy chcemy zaznać nieco prywatności udać się do swojego pokoju. Apartamenty zwykle podzielone są kilka pomieszczeń, posiadają salon oraz osobne pokoje. W zależności od ich wielkości możemy się wybrać na wakacje w gronie do czterech i więcej osób. Każda z nich ma do dyspozycji wspólną przestrzeń, która jest stworzona do wzajemnych aktywności, a jednocześnie może w bezpieczny sposób udać się do swojego pokoju.

Mieszkanie w apartamencie oznacza też inny rodzaj oszczędności. Powierzchnie tego typu często są wyposażone dokładnie w te same sprzęty, które znajdują się u nas w domu. Poza telewizorem, radiem i czajnikiem elektrycznym znajdziemy w nich również lodówkę, pralkę, kuchenkę lub płytę grzewczą oraz pełną zastawę stołową. Zwalnia nas to z obowiązku zaopatrzenia się we własne przybory i sprzęty, z których będziemy chcieli skorzystać. Nie musimy też wieźć tych wszystkich rzeczy ze sobą nad morze. Co więcej, zrobienie prania, ugotowanie posiłku to znaczna oszczędność finansowa. Każdy, kto choć raz był nad morzem, doskonale wie jak kosztowne jest stołowanie się na mieście. Zjedzenie posiłku obiadowego z całą rodziną to często wydatek nawet stu złotych. Jeśli dodamy do tego śniadania czy kolacje, to może się okazać, że na samo wyżywienie wydajemy ponad dwieście złotych dziennie. Zliczmy alkohol, który jest chętnie spożywany podczas wakacyjnych urlopów, wydatki związane z robieniem grilla czy smakołyki zakupione na samej plaży. Kwota zaczyna być wtedy niepokojąco wysoka i może wręcz decydować o skróceniu urlopu. Mając do dyspozycji pełnowartościową kuchnie, jesteśmy w stanie samodzielnie przygotować każdy posiłek.

Zalety

Ostatecznie zaletą apartamentów jest też spokój. Przestrzeń należy tylko do naszej wybranej grupy. Nie musimy dostosowywać swoich przyzwyczajeń i potrzeb do innych lokatorów, którzy na przykład mieszkają w pokoju obok. Dzięki temu uzyskujemy olbrzymi komfort wypoczynku, gdzie jesteśmy w stanie i mamy możliwość skupić się wyłącznie na własnych potrzebach i konieczności zrelaksowania się. Taki komfort jest prawie niemożliwy do osiągnięcia w hotelu, a z pewnością niedostępny będzie na przykład w ośrodku wypoczynkowym.

Artykuł powstał przy współpracy z blueapart.pl/