Aranżacje z kwiatów sztucznych

Aranżacje z kwiatów sztucznych

Kwiaty sztuczne to bardzo wdzięczny element dekoracyjny, który z powodzeniem możemy wykorzystać przy komponowaniu dekoracji do wnętrz. Ich główną zaletą jest trwałość, która jest szczególnie doceniana w wiankach czy kompozycjach na dłuższy czas. Poza tym oprócz kwiatów mamy do dyspozycji także takie dodatki jak sztuczne motylki czy kolorowe owoce lub liście.

Wianek wiosenny ze sztucznych kwiatów

Bardzo ładną dekoracją, która już od progu potrafi nastroić w odpowiedni sposób wchodzących do domu gości jest wianek. Umieszczany zazwyczaj na drzwiach, rzadziej w oknach od frontu domu. Do jego wykonania potrzebujemy:

  • podstawę wykonaną z wikliny lub tworzywa w kolorze naturalnym;
  • wstążki w kolorach wiosennych (np. biała i zielona);
  • sztuczne żonkile albo narcyzy.

Także możemy urozmaicić nasz wianek doklejając inne dodatki, jak chociażby:

  • kolorowe jajka;
  • sztuczne ptaszki;
  • króliczki i zajączki flokowane.

Zaopatrzyć się w takie dodatki najprościej w takim miejscu jak hurtownia dekoracji świątecznych. Wykonanie jest bardzo proste. Pośrodku wianka mocujemy wybrany element dekoracyjny. Po bokach dodajemy żonkile czy narcyzy po kilka z każdej strony. Na koniec zawiązujemy na spodzie nasze dwie wstążki w luźną kokardę, starając się zasłonić mocowania i niedociągnięcia.

Kompozycja do salonu

Jeśli mamy dużą przestrzeń we wnętrzach, którą ciężko zapełnić tak, aby nie stwarzać wrażenia pustki, warto zastanowić się, nad roślinami. Aby znaleźć odpowiadający nam bukiety czy kwiat w doniczce warto przeglądnąć kwiaty sztuczne w hurtowniach.

We flakonie

Do wysokiego flakonu można dobierać odpowiednią do sezonu aranżację. W ten sposób da się łatwo ożywić wnętrze i wprowadzić dynamikę. Idealnie nadawać się będą do tego:

  • gotowe, wysokie bukiety;
  • kompozycje z zielonych gałązek i kwiatów;
  • pojedyncze, okazałe kwiaty.

Kwiaty w doniczce

Innym rozwiązaniem, które możemy postawić na stałe w takim miejscu jest kwiatek w doniczce. Z czego najlepiej nadaje się do tego smukłe drzewka w stylowych pojemnikach.

Możemy także pokusić się o wykonanie aranżacji z kilku mniejszych kwiatów doniczkowych. Wtedy pomocny będzie nam odpowiedni kwietnik, dobrany stylem do wnętrza.

Jeśli mamy jednak we wnętrzu dość dużą ilość światła, to ładnie wygląda żywe pnącze puszczone na odpowiednich podporach. Jego zaletą jest to, że cały czas rośnie i się zmienia. Formując je, możemy osiągnąć bardzo niespotykany kształt. Nie zawsze jednak mamy możliwość jak i czas na pielęgnację żywych kwiatów. W takich sytuacjach ratują nas sztuczne, które wyglądają jak żywe. Dobrej jakości kwiaty możemy z powodzeniem użyć w wystroju wnętrza.

Źródła: