Aronia – antidotum na choroby cywilizacyjne

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Szybki tryb życia, jedzenie w pośpiechu bez zwracania uwagi na jakość produktów to w dzisiejszych czasach zmora wielu ludzi. Przepracowani, przemęczeni nie mamy czasu na porządne zakupy a co dopiero na staranne, przemyślane przygotowywanie posiłków. Wszystko to niewątpliwie odbija się na naszym zdrowiu, gdyż to czym się żywimy i jak żyjemy wpływa nasz organizm i na nasze samopoczucie.

Aby wzmocnić organizm warto spożywać produkty zawierające w sobie dużo witamin i minerałów. Jednym z nich jest najzdrowszy na świecie owoc czyli aronia.

w skład aronii wchodzi bardzo dużo witamin
w skład aronii wchodzi bardzo dużo witamin

W jej skład wchodzi bardzo dużo witamin (C, B1, B2, B6, E),  składników mineralnych, mikroelementów i antyutleniaczy. Jest również źródłem witaminy PP. Owoce aronii zalecane są diabetyka gdyż zawierają w sobie kwas chlorowo genowy, który spowalnia absorpcję glukozy. Aronia ma również działanie odżywcze i antytoksyczne. Jej cudowne wręcz działanie, dzięki temu że zapobiega odkładaniu się cholesterolu na ściankach tętnic, pomaga regulować ciśnienie tętnicze, co za tym idzie ochrania nas przed chorobami serca.

Aronia zapobiega odkładaniu się cholesterolu na ściankach tętnic

Aronia - antidotum na choroby cywilizacyjne
Aronia – antidotum na choroby cywilizacyjne

Podczas badań zauważono że już po sześciu tygodniach terapii aroniowej, ciśnienie u pacjentów znacznie spadało. Odkryto że dzięki spożywaniu owoców aronii i piciu soku zmniejszyły się stany zapalne małych naczyń krwionośnych. Przyjmowanie aronii pod każdą właściwie postacią zapobiega miażdżycy. Tak więc dzięki zdrowej diecie i przyjmowaniu aronii, wiele osób mogłoby odstawić przyjmowanie leków syntetycznych.

Zdrowotne właściwości aronii zostały odkryte dość niedawne natomiast zdążono udowodnić je mnóstwem badań. Co ciekawe aronia ma podobne właściwości do lubianego przez wiele osób wina Cabernet, przy czym można ją pić do woli bez żadnych ograniczeń chroniąc tym samym swój organizm przed nowotworami.

Czy zatem nie warto w naszym zabieganym życiu zatrzymać się na chwilę, przemyśleć swój jadłospis i wpleść w niego soki czy konfitury z aroni? Ona oprócz opisanych już właściwości, ukoi nasze nerwy, uspokoi i wzmocni nasz organizm.

W sklepach możemy zakupić sok czy konfiturę z aronii, jednak droga którą musi przebyć zanim trafi na półkę sklepową pozbawia ją wielu właściwości leczniczych. Najlepiej wyciskać sok i robić konfiturę ze świeżych owoców zakupionych na plantacji ekologicznej.

Najlepiej wyciskać sok i robić konfiturę ze świeżych owoców zakupionych na plantacji ekologicznej.

Podsumowując, spożywanie aronii nie ma żadnych minusów a jej działanie dla naszego organizmu jest bardzo pozytywne. Spożywając ją będziemy zdrowsi, mniej zestresowani, dłużej młodzi, gdyż opóźnia procesy starzenia, nasza przemiana materii będzie sprawniejsza, a gospodarka tłuszczami lepsza. Dodatkowo regularne jej spożywanie poprawia pamięć i procesy uczenia się.

Aronia
Aronia

Zatem nie pozostaje nic innego jak zakupić świeże owoce aronii, zrobić z niej soki i przetwory i włączyć ją w zdrową i przemyślaną dietę.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *