Bańka chińska – skuteczna walka z cellulitem

Bańka chińska – skuteczna walka z cellulitem

Każda z nas marzy o jędrnej i gładkiej skórze. Niestety w czasach gdy tak wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, choćby takich jak zanieczyszczenie środowiska i wewnętrznych do których należy zaliczyć złą dietę i hormony, źle wpływają na kondycje naszej skóry. Znaczna część kobiet boryka się z kłopotem, którym jest cellulit. Spośród wielu zabiegów proponowanych przez salony kosmetyczne w celu walki z cellulitem możemy z powodzeniem polecić masaż banką chińską.

Zabieg z wykorzystaniem bańki chińskiej opiera się na działaniu podciśnienia.

Zabieg z wykorzystaniem bańki chińskiej opiera się na działaniu podciśnienia.

Zabieg z wykorzystaniem bańki chińskiej opiera się na działaniu podciśnienia. Już dawno temu odkryto bardzo korzystny wpływ podciśnienia np. w chorobach górnych dróg oddechowych.
Podciśnienie które wytwarza się w bańce przy usunięciu z niej powietrza powoduje zassanie skóry znajdującej się pod bańką i dzięki temu wpływa ono intensywnie na jej ukrwienie i wyraźną poprawę stanu skóry. Masaż banką może być wykonywany na całym ciele lub na wybranych jego fragmentach, najczęściej są to brzuch, biodra,uda i pośladki, bo te właśnie miejsca są zazwyczaj dotknięte problemem cellulitu.

 

Sporą zaletą tej metody jest fakt, że masaż ten można wykonywać samodzielnie w zaciszu domowym! Do tego potrzebne będą:

 • bańki chińskie czyli gumowe krążki do kupienia w każdej aptece
 • zwykła oliwka do ciała lub oliwka specjalna do masażu antycellulitowego, która wzmocni efekt zabiegu
 • odrobina wiedzy jak ten masaż wykonać.

Podpowiadamy!

Zaczynamy od wsmarowania w skórę tejże oliwki, która utworzy poślizg. Ruchy masujące wykonujemy w postaci długich pociągnięć banką po skórze, delikatnych ruchów kolistych lub też masując zgodnie z ruchem wskazówek zegara co pozytywnie wpłynie na procesy trawienia. Masaż może być odrobinę bolesny gdy bańka będzie zbyt mocno zassana na skórze i trzymana za długo w jednym miejscu, dlatego bańka musi być cały czas w ruchu.
Dobrym pomysłem będzie też jedna wizyta w gabinecie masażu, gdzie dokładniej podpatrzymy poszczególne ruchy profesjonalnego masażysty i będzie można wypróbować je w domu.

Bańka chińska – efekty

Podstawą efektu antycellulitowego tego masażu jest fakt zwiększenia ukrwienia skóry dzięki działaniu podciśnienia. Bańkę aplikujemy na skórę po wcześniejszym usunięciu z niej powietrza, tkanka jest zasysana do wnętrza bańki, następnie przesuwając nią po ciele wykonuje się masaż. Dzięki wytworzonej próżni następuje przekrwienie tkanki, ujędrnienie skóry, usunięcie toksyn a także dochodzi do rozbijania tkanki tłuszczowej.
Aby masaż ten był skuteczny należy go wykonywać kilka razy w tygodniu, najważniejsza jest systematyczność! Jeśli włączymy do tego aktywność fizyczną i dietę wspomagającą walkę z cellulitem, efekty można będzie dostrzec już po kilku zabiegach. Koszt wykonywania masażu w domu zawiera się tylko w kupnie baniek (od kilkunastu do ok.40zł, są one wielokrotnego użytku).

 

Jeśli jednak zdecydujesz się wybrać na masaż do gabinetu kosmetycznego to należy wiedzieć że:

 • trwa on ok. 15-30 minut
 • wykonywany jest w seriach (10-12) zabiegów z przerwami między zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Zapobiegawczo zalecany jest zabieg jeden raz w tygodniu.
 • koszt jednego zabiegu to ok.60zł.

Głównymi wskazaniami do takiego masażu jest:

 • cellulit
 • obrzęk limfatyczny
 • obolałe i napięte mięśnie.

Natomiast przeciwwskazaniami bezwzględnymi są:

 • okres ciąży, menstruacja
 • żylaki

A także podwyższona temperatura ciała, stany zapalne skóry, zaburzenia krzepliwości krwi, obrzęki i nowotwory.

autor: DO