Bazylia w kuchni, czy w łazience?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wiele z nas z powodzeniem stosuje bazylię w kuchni. Cenimy ją za wyjątkowy smak i aromat. Mało kto jednak wie, że bazylia doskonale nadaje się do wykonywania zabiegów leczniczych i  kosmetycznych. Jest bogatym źródłem soli mineralnych, żelaza, manganu, kobaltu, a także linalolu, cymenu, eugenolu, garbników, steroli oraz flawonoidów.

Bazylia może być z powodzeniem używana do kąpieli. Zapewnia skórze świeży balsamiczny zapach, ponadto niweluje wszelkie zaczerwienienia oraz ślady po ukąszeniach owadów. Ponoć można nią wyleczyć nawet brodawki. Połączona z olejkiem doskonale nadaje się do wykonania delikatnego peelingu całego ciała.

Warto wiedzieć, że zabiegi złuszczające na bazie bazylii mają w swej ofercie również profesjonalne salony kosmetyczne. Ich cena waha się w granicach 150-250 złotych.

Być może pora przekonać się do bazylii nie tylko jako przyprawy, ale jako doskonałego środka kosmetycznego

Prócz dobroczynnego działania na skórę bazylia doskonale odpręża, relaksuje oraz koi skołatane nerwy. Równie dobrze jak do skóry nadaje się do pielęgnacji włosów, a nawet zębów.

Wielkim atutem bazylii jest to, ze zabiegi z jej wykorzystaniem możemy samodzielnie wykonać w zaciszu własnej łazienki. Dotyczy to zarówno peelingu, jak i płukanki do przemywania twarzy, czy płukania włosów.

Być może pora przekonać się do bazylii nie tylko jako przyprawy, ale jako doskonałego środka kosmetycznego. Jest to dobra propozycja zwłaszcza dla tych którzy w pielęgnacji cenią naturalność, łatwą dostępność oraz niewielka cenę.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *