Blizny i przebarwienia na twarzy – jak sobie z nimi radzić?

Blizny i przebarwienia na twarzy – jak sobie z nimi radzić?

Dla wielu z nas blizny potrądzikowe są przyczyną sporych kompleksów. Jak poradzić sobie z tym problemem? Co zrobić by potrądzikowe blizny zniknęły, a nasza skóra odzyskała dawny blask? Sprawdź jakich kremów używać i na co zwracać szczególną uwagę w walce z bliznami.

 

Czym są blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe najczęściej są niechcianą pamiątką po okresie dojrzewania. Niestety, problem trądziku może pojawić się również w późniejszym okresie życia. Blizny powstają najczęściej w wyniku wyciskania wyprysków, co skutkuje zakażeniem i późniejszymi, widocznymi zmianami. Często wydaje nam się, że jedynym rozwiązaniem jest poddanie się laserowej terapii usunięcia nieestetycznych znamion. Zanim zdecydujesz się na ten krok warto zwrócić uwagę na codzienną pielęgnację skóry twarzy. Kosmetyki, które w swoim składzie mają silnie działające substancje, mogą prowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry i głębokich zmian. Dlatego tak ważne jest, by używać odpowiednich kremów na przebarwienia po trądziku.

Kremy na blizny potrądzikowe

Na rynku istnieje wiele kremów na przebarwienia, które pomagają w walce z bliznami. Odpowiednie kremy na blizny potrądzikowe pomagają zniwelować część zmian, a także całkowicie pozbyć się problemu. Popularne są kremy ze śluzem ślimaka, a także te, które tworzone są na bazie wyciągu z cebuli. Sklep Arkana w swojej ofercie posiada linię kosmetyków przeznaczoną do walki z bliznami. Kremy na przebarwienia po trądziku posiadają w swoim składzie 5 różnych kwasów i działają kompleksowo:

  • kwas migdałowy – regulacja wydzielania sebum,
  • kwas pirogronowy – oczyszczanie i redukowanie liczby zaskórników,
  • kwas glikolowy – rozjaśnianie przebarwień, a także spłycanie blizn,
  • kwas salicylowy – działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze,
  • kwas fitowy – łagodzenie podrażnień.

Kremy wybielające przebarwienia powinny w swoim składzie zawierać kwas azelainowy. Oprócz właściwości wybielających posiada również działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Dzięki temu kremy na przebarwienia po trądziku sprawiają także, że Twoja skóra pozbawiona jest podrażnień, a jej koloryt jest wyrównany.

Oczyszczanie – podstawa w walce z bliznami

Kremy rozjaśniające przebarwienia potrądzikowe na twarzy to nie wszystko. Przede wszystkim należy zadbać o to, by codziennie oczyszczać, tonizować i odpowiednio nawilżać delikatną skórę twarzy. Powinniśmy dowiedzieć się jaki mamy rodzaj cery, a następnie dopasować kosmetyki, które pozwolą na uzupełnienie niedoborów. Skóra wrażliwa i problematyczna wymaga szczególnej uwagi. Tylko kompleksowe działanie, czyli stosowanie oczyszczających żeli, maseczek, peelingów i kremów na blizny potrądzikowe, pozwoli na przywrócenie zdrowia, świeżości i blasku Twojej skórze. Dodatkowo, należy pamiętać, żeby nie wyciskać, nie drapać i nie próbować pozbyć się zaskórników w sposób mechaniczny. Takie działania znacznie pogłębiają problem i uniemożliwiają poprawę wyglądu skóry.

Domowe sposoby na radzenie sobie z bliznami

Istnieją także inne sposoby na radzenie sobie z bliznami i przebarwieniami na skórze. Zwolennicy domowych metod polecają przede wszystkim zieloną herbatę, olejek z drzewa herbacianego, drożdże i rumianek. Tego rodzaju działania z pewnością są tańsze, ale nie przynoszą aż tak widocznych efektów jak specjalnie dobierane składniki znajdujące się w kremach na blizny potrądzikowe.