Boli, piecze i można dostać raka, czyli fakty i mity na temat depilacji laserem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jak wykazują badania, praktycznie wszystkie nastolatki w Polsce depilują: nogi, pachy i okolice bikini. Coraz częściej depilacja staje się również domeną mężczyzn. Tak czy inaczej, coraz częściej Polacy decydują się na depilację laserami, głównie ze względu na wysoką skuteczność i wygodę. Niemniej wokół takiego rodzaju usuwania zbędnego owłosienia wciąż krąży wiele mitów. Dziś pomówimy właśnie o mitach i faktach na temat depilacji laserowej.

Laserowa depilacja jest bezbolesna – MIT

Co prawda w tym przypadku wiele zależy od kwalifikacji osoby przeprowadzającej zabieg oraz od urządzenia, na którym pracuje, niemniej o całkowitej bezbolesności mówić trudno. Istotna w tym przypadku jest również indywidualna wrażliwość na ból. Tak czy inaczej – zabieg laserem może powodować szczypanie i pieczenie.

Depilacja laserem jest bezpieczna… – FAKT

Gdyby nie była, nie zapewne by jej nie wykonywano w miejscach tak wrażliwych, jak pachy czy okolice bikini. Trzeba pamiętać, że depilacja laserowa jest bezinwazyjną metodą usuwania zbędnego owłosienia, a zatem – nie uszkadza skóry.

…na tyle bezpieczna, że zabiegom mogą poddawać się kobiety w ciąży – MIT

Ciąża jest wyraźnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu laserowej depilacji. Zresztą przeciwwskazań jest znacznie więcej i warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi. W profesjonalnych gabinetach, jak na przykład w Instytucie Kosmetologii Estetycznej Vanilla Laser, każdy zabieg poprzedzany jest konsultacją, podczas której pacjent zostaje lub nie zostaje zakwalifikowany do zabiegu.

Jasnych włosków nie usunie się laserem – MIT

Przynajmniej od niedawna, kiedy zaczęto stosować lasery, które świetnie radzą sobie z usuwaniem jasnych włosów. Choć w tym przypadku należy nadmienić, że skuteczna terapia wymaga większej liczby sesji niż w przypadku ciemnych włosów.

Depilacji laserem nie można przeprowadzać na skórze opalonej – FAKT

Opalenizna jest jednym z przeciwwskazań do wykonania zabiegu laserowego usuwania owłosienia. Przede wszystkim dlatego, że na opalonej skórze poddanej działaniu lasera mogą pojawić się poparzeń i odbarwień. I w tym przypadku nie ma znaczenia, że opalamy się na słońcu, czy korzystamy z solarium, czy smarujemy skórę samoopalaczem.

Laser jest skuteczniejszy od tradycyjnych metod usuwania niechcianego owłosienia – FAKT

Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Ani wosk, ani depilator, ani golarka nie są w stanie dać takich efektów, jakie dają zabiegi wykonywane laserem.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

1 thought on “Boli, piecze i można dostać raka, czyli fakty i mity na temat depilacji laserem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *