Botoks – skuteczne usuwanie zmarszczek mimicznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Botoks – skuteczne usuwanie zmarszczek mimicznych

Zmarszczki mimiczne są możliwe w usunięciu? Wystarczy wizyta w gabinecie medycyny estetycznej i zabieg polegający na wstrzyknięciu botoksu.

Botoks – skuteczne usuwanie zmarszczek mimicznych

 

Twoja cera nie wygląda już młodo? Widać na niej zmarszczki pochodzenia mimicznego? W takim przypadku dobre kosmetyki to podstawa, ale wtedy, gdy chcesz pozbyć się zmarszczek na trwałe, wybierz specjalne zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna. Botoks, inaczej botox, to skuteczny sposób na tego typu niedoskonałości.

Dzisiaj pacjenci gabinetów medycyny estetycznej korzystają z zabiegów wstrzyknięcia botoksu coraz częściej. Czym dokładnie jest botoks? Jakie posiada działanie? Czy pomaga na wszystkie zmarszczki na twarzy? W końcu, ile kosztuje zabieg z jego użyciem? Sprawdź teraz, aby zapomnieć o swoich kompleksach!

Spis treści:

 • Czym jest botoks – toksyna botulinowa?
 • Jakie działanie ma botox?
 • Inne zastosowania toksyny botulinowej
 • Na czym polega zabieg wstrzyknięcia botoksu?
 • Efekty zabiegu z użyciem botoksu
 • Botoks – przeciwwskazania
 • Ile kosztuje botox? Przykładowe ceny
 • Gdzie można skorzystać z zabiegu z użyciem toksyny botulinowej?

Czym jest botoks – toksyna botulinowa?

Botoks, inaczej także botox czy toksyna botulinowa to specjalna substancja, która produkowana jest przez bakterie jadu kiełbasianego z gatunku Clostridium botulinum. Naturalnie występuje ona między innymi w glebie, na dnie morskim czy też tworzy się w nieprawidłowo przechowywanych konserwach.

Toksyna botulinowa – botoks jest uznawana za jedną z najsilniejszych toksyn znanych człowiekowi. Warto jednak wskazać, że posiada ona również terapeutyczne działanie, gdy stosowana jest w małych dawkach.

Jakie działanie ma botox?

Swoją popularność w różnych dziedzinach medycyny, w tym także w medycynie estetycznej, botoks zawdzięcza swoim unikatowym właściwościom.

Toksyna botulinowa jest neurotoksyną białkową, która oddziałuje na układ nerwowy oraz mięśniowy. Z tego też względu pozwala ona na regulowanie działania mięśni, zmniejszając ich nadmierne skurcze.

Medycyna estetyczna wykorzystuje taką właściwość botoksu w celu likwidacji zmarszczek. Doskonale sprawdza się jako sposób na suwanie zmarszczek mimicznych, czyli tych, które powstają skutek intensywnego działania mięśni twarzy. Tego typu zmarszczki pojawiają się na twarzy jako pierwsze – już po dwudziestce.

Botox powoduje wówczas czasowe zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, a tym samym wygładza zmarszczkę i nadaje twarzy zrelaksowany, młodzieńczy wygląd. Jego działanie jest tak skuteczne, ponieważ działa bezpośrednio w miejscu, w którym pojawia się problem, czyli w mięśniu.

Botoks najlepiej działa na:

 • zmarszczki pionowe między brwiami – tzw. lwie zmarszczki
 • zmarszczki poziome na czole
 • zmarszczki wokół oczu – tzw. kurze łapki i inne zmarszczki w tej okolicy
 • zmarszczki wokół ust – tzw. zmarszczki palacza
 • inne rodzaje zmarszczek mimicznych

Warto przy tym wskazać, że botoks nie działa na mięsień na zawsze. Z czasem połączenia pomiędzy nerwami a mięśniami ulegają odbudowaniu, dlatego też zmarszczki zaczynają być widoczne ponownie. W takim przypadku toksyna botulinowa może być wstrzyknięta ponownie, aby skóra znów odzyskała gładki wygląd.

Inne zastosowania toksyny botulinowej

Botox może być używany nie tylko jako skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek, ale również posiada ona szereg innych zastosowań.

Przykładowe zastosowanie botoksu:

 • podniesienie opadających powiek
 • małoinwazyjne modelowanie końcówki nosa
 • leczenie zaburzeń mięśniowych – leczenie kurczów powiek, zeza, kurczów twarzy, nadmiernej spastyczności mięśni, likwidacja tików mięśniowych
 • leczenie nadpotliwości – nadmiernej potliwości pach, stóp, rąk, czoła
 • leczenie migreny – migrenowych bólów głowy
 • leczenie nietrzymania moczu

Na czym polega zabieg wstrzyknięcia botoksu?

Zabieg, którego główną substancją jest botox, jest małoinwazyjny i prosty w wykonaniu, dlatego też jest on uznawany również za jedną z bezpieczniejszych procedur medycyny estetycznej.

Przed zabiegiem pacjent bierze udział w konsultacjach z lekarzem medycyny estetycznej. Lekarz określa, czy botox jest w tym przypadku najlepszą opcją, a także dobiera odpowiednią ilość preparatu.

Warto także zaznaczyć, że specjalista może zalecić, że lepszym wyborem będzie nie sam botoks, ale jego połączenie z innym związkiem – kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest stosowany jako środek wypełniający braki objętości w skórze. Synergiczne działanie tych dwóch preparatów pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów, zwłaszcza w przypadku skóry dojrzałej.

Po wstępnej kwalifikacji do zabiegu wykorzystującego botoks lekarz może przystąpić do jego podania. Specjalista nabiera odpowiednią ilość preparatu zawierającego botox do strzykawki lub kaniuli i następnie wstrzykuje go w wyznaczone wcześniej miejsca, lekko rozmasowując, aby dobrze doprowadzić go na danym obszarze skóry.

Botoks nie wymaga zastosowania znieczulenia, ponieważ ukłucia igły są naprawdę bardzo delikatne i przypominają ukąszenie komara, niemniej jednak pacjenci, którym zależy na większym komforcie zabiegu, mogą skorzystać ze znieczulenia skóry z użyciem kremów znieczulających lub lodu.

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu z botoksem skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta, mogą pojawić się niewielkie siniaki lub krwawienie. Objawy te zanikają w ciągu kilku kolejnych dni.

Efekty zabiegu z użyciem botoksu

Botoks pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów, ale nie są one widoczne od razu. Pierwsze zmiany w wyglądzie twarzy można zauważyć po około 3-5 dniach od wstrzyknięcia preparatu. Botox daje pełne rezultaty obserwowane po tygodniu.

Toksyna botulinowa działa najczęściej przez około 3-6 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Po tym czasie efekt zaczyna stopniowo ustępować, jednak zabieg można wykonać kolejny raz.

Botoks – przeciwwskazania:

 • okres ciąży i karmienia piersią
 • alergia na toksynę botulinową, albuminę, białko jaja kurzego – używane są w preparatach zawierających botox
 • schorzenia układu nerwowego i mięśniowego, w tym zespół Lamberta-Eatona, miastenia gravis, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, choroby płytki nerwowo-mięśniowej i inne
 • zażywanie preparatów przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, powodujących zmniejszenie krzepliwości krwi, na przykład aspiryny
 • zażywanie określonych rodzajów antybiotyków aminoglikozydowych, inkomycyny, tetracycliny
 • stany zapalne oraz uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu, na przykład trądzik, opryszczka
 • przewlekłe schorzenia autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe skóry

Ile kosztuje botox? Przykładowe ceny

Botox to zabieg medycyny estetycznej, który cechuje się przystępną ceną. Jaki jest cennik dla procedury tego typu?

Usuwanie zmarszczek z wykorzystaniem toksyny botulinowej najczęściej rozpoczyna się od około 400 złotych za jeden obszar zabiegowy, na przykład zmarszczki wokół oczu czy na czole. Usuwanie zmarszczek w kilku obszarach to już koszt wynoszący od około 1000 złotych do 1500 złotych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile dokładnie kosztuje botoks, ceny zabiegu można sprawdzić on-line na stronach internetowych gabinetów.

Gdzie można skorzystać z zabiegu z użyciem toksyny botulinowej?

Aktualnie botox jest bardzo popularnym i chętnie wykorzystywanym specyfikiem odmładzającym, dlatego też zabiegi z jego wykorzystaniem oferuje niemalże każdy gabinet medycyny estetycznej.

Do skorzystania ze swoich usług zaprasza Klinika Medycyny Estetycznej Cliniqmed z Krakowa, która już od lat specjalizuje się w wykonywaniu botoksu. To właśnie tam pacjenci mogą skorzystać z najwyższej jakości procedur prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów.

Należy pamiętać o tym, że botox nie powinien być podawany przez osobę niewykwalifikowaną, w nieodpowiednich warunkach, na przykład w domu. Istnieje wówczas duże ryzyko, że toksyna botulinowa zostanie wstrzyknięta nieprawidłowo, a tym samym może spowodować pojawienie się groźnych skutków ubocznych, w tym także paraliżu mięśni twarzy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ewa chodakowska sześciominutówki

Znaleziony temat: ewa chodakowska sześciominutówki Jak schudnąć i zadbać o swoją sylwetkę? Ewa Chodakowska w swoich sześciominutówkach pokaże Ci, jak być aktywnym i osiągnąć wymarzone

Czytaj więcej »

ćwiczenia o poranku

Znaleziony temat: ćwiczenia o poranku Poranny trening – jak zacząć dzień aktywnie? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści regularnej aktywności

Czytaj więcej »

futbolweb.pl

Strona: futbolweb.pl kategoria tematyczna: Sport Futbolweb.pl – Twoje centrum piłkarskie w sieci! Znajdziesz tu najświeższe wiadomości ze świata futbolu, relacje z najważniejszych meczów, analizy taktyczne,

Czytaj więcej »

dieta keto per diabetici

Znaleziony temat: dieta keto per diabetici Dieta keto dla diabetyków – jak być aktywnym i schudnąć z Ewą Chodakowską Szukasz skutecznego sposobu na utratę zbędnych

Czytaj więcej »

kolobrzegnocleg.pl

Strona: kolobrzegnocleg.pl kategoria tematyczna: Turystyka Szukasz idealnego miejsca na wakacje nad polskim morzem? Zapraszamy na kolobrzegnocleg.pl! Nasza strona oferuje szeroki wybór noclegów w Kołobrzegu i

Czytaj więcej »

ćwiczenia logopedyczne

Znaleziony temat: ćwiczenia logopedyczne Poradnikowy artykuł: „Jak schudnąć i poprawić swoją mowę? – ćwiczenia logopedyczne dla aktywnych” Czy wiesz, że ćwiczenia logopedyczne mogą nie tylko

Czytaj więcej »

ewa chodakowska joga

Znaleziony temat: ewa chodakowska joga Joga Ewy Chodakowskiej – jak być aktywnym i zdrowym Ewa Chodakowska to znana trenerka fitness, która zdobyła popularność dzięki swoim

Czytaj więcej »

jak schudnąć jasna strona

Znaleziony temat: jak schudnąć jasna strona Jak schudnąć i być aktywnym: poradnik Ewy Chodakowskiej Chociaż wiele osób marzy o idealnej sylwetce, nie wszyscy wiedzą, jak

Czytaj więcej »

trening 200 kcal

Znaleziony temat: trening 200 kcal Poradnik: Jak schudnąć 200 kcal dzięki treningowi i odpowiedniej diecie Jeśli chcesz schudnąć i spalić 200 kcal, warto skupić się

Czytaj więcej »

gdy bolą pośladki

Znaleziony temat: gdy bolą pośladki Jak zadbać o pośladki, gdy bolą? Ból pośladków może być wynikiem wielu czynników, takich jak siedzący tryb życia, brak aktywności

Czytaj więcej »

trening deski

Znaleziony temat: trening deski Jak skutecznie schudnąć i wyrzeźbić pośladki? Poradnik treningowy z Ewą Chodakowską Jeśli marzysz o idealnie wymodelowanych pośladkach i jednocześnie pragniesz schudnąć,

Czytaj więcej »

dieta a u

Znaleziony temat: dieta a u Dieta a u be active – jak schudnąć z Ewą Chodakowską? W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na

Czytaj więcej »

uwolnienie wody z organizmu

Znaleziony temat: uwolnienie wody z organizmu Poradnik: Jak uwolnić wodę z organizmu i osiągnąć lepsze efekty treningowe? Czy zdarza Ci się czuć, że Twoje ciało

Czytaj więcej »

pzu zdrowie ile placówek

temat wybrany: pzu zdrowie ile placówek „PZU Zdrowie – ile kosztuje i jak wybrać najlepszy pakiet?” PZU Zdrowie to oferta ubezpieczenia zdrowotnego dla osób prywatnych,

Czytaj więcej »

chodakowska 6

Znaleziony temat: chodakowska 6 „Jak schudnąć z Ewą Chodakowską? Sprawdź nasz poradnik treningowy i dietetyczny!” Marzysz o smukłej sylwetce, ale nie wiesz od czego zacząć?

Czytaj więcej »

dieta fodmap catering

Znaleziony temat: dieta fodmap catering Dieta FODMAP Catering – Jak być aktywnym z Ewą Chodakowską? Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i kondycję

Czytaj więcej »