Botox – młody wygląd na dłużej

Botox – młody wygląd na dłużej

Botoks to wbrew pozorom prosta metoda, która pozwala na wygładzenie zmarszczek mimicznych. Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu do określonych mięśni twarzy. W ten sposób blokuje się odbieranie przez nie impulsów nerwowych, dzięki czemu stają się one rozluźnione, a zmarszczki zostają wygładzone.

Na czym polega starzenie skóry?

Starzenie skóry ma podłoże biologiczne i genetyczne, zwykle rozpoczyna się około 25-30 roku życia. Jest powiązane z wieloma różnymi czynnikami, zarówno wewnętrznymi, jak i zewnątrz pochodnymi. Do czynników wewnętrznych można zaliczyć:

  • zmiany hormonalne (niedobór lub brak estrogenów);
  • stres oksydacyjny – nadmierne wytwarzanie reaktywnych form tlenu;
  • uwarunkowania genetyczne.

Natomiast wśród czynników zewnątrz pochodnych wymienia się:

  • palenie tytoniu;
  • promieniowanie podczerwone;
  • promieniowanie UV.

W blisko 80% za starzenie skóry odpowiada promieniowanie UV, które nie tylko wywołuje nieestetyczne zmarszczki, ale też niszczy powierzchnię skóry.

Jak pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki to zmora wielu kobiet, nieestetyczne bruzdy sprawiają, że twarz wygląda dużo starzej. Na szczęście istnieją zabiegi, które pozwalają pozbyć się tego problemu. Jednym z nim jest botoks. Toksyna botulinowa typu A, to jedna z najsilniejszych naturalnych substancji, które w niewielkich ilościach mogą być z powodzeniem stosowane w zabiegach medycyny estetycznej, neurologii czy dermatologii. Wstrzykiwanie botoksu pozwala w skuteczny sposób wygładzić istniejące już zmarszczki i sprawić, że cera będzie gładka i napięta. Doskonale wygładza:

  • lwie zmarszczki – nieestetyczne zmarszczki pionowe między brwiami;
  • zmarszczki poprzeczne czoła;
  • kurze łapki;
  • bruzdy na szyi i na dekolcie.

Botoks – działanie

Botoks wstrzykuje się w okolice zmarszczek, co blokuje impulsy nerwowo-mięśniowe. Powoduje to działania paraliżujące mięśnie, przez co skóra rozluźnia się, a zmarszczki nie pogłębiają się. Unieruchomieniu poddane zostają niewielkie partie, dzięki czemu mimika pozostaje naturalna. Efekty wizualno-kosmetyczne utrzymują się od trzech do sześciu miesięcy. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji klienta.

Jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować

Przed zabiegiem dokładnie oczyszcza się i otłuszcza skórę twarzy oraz dezynfekuje. Dodatkowo schładza się skórę lodem. Samo ostrzykiwanie nie wymaga podania znieczulenia, gdyż jest zabiegiem bezbolesnym, porównywalnym do ukłucia komara. Sama procedura trwa kilkanaście minut. Po wstrzyknięciu botoksu lekarz smaruje twarz maścią z witaminą K oraz ponownie schładza twarz – ma to na celu zapobiegnięcie powstaniu siniaków. Po zabiegu może krótko utrzymywać się lekkie zaczerwienie, które samoistnie ustąpi.

Botoks – bezpieczeństwo

Wygładzanie zmarszczek za pomocą botoksu jest zabiegiem pewnym i bezpiecznym, toksyna botulimowa jest używana w medycynie estetycznej od ponad trzydziestu lat. Istnieje wiele publikacji naukowych, które potwierdzają jej bezpieczeństwo. Podaje się go niewielkich ilościach i nie jest wchłaniany przez organizm, po kilku miesiącach substancja zaniknie, zabieg ma więc w pełni odwracalny charakter.

W Akademii Medycyny Estetycznej Ursynów wszystkie zabiegi wykonywane są przez profesjonalistów, dzięki czemu mają Państwo gwarancję, że usługa będzie wykonana na najwyższym poziomie, zgodnie z wszystkimi niezbędnymi procedurami.