Cienie, kredka czy żel? Jak podkreślić brwi, by wyglądały naturalnie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Cienie, kredka czy żel? Jak podkreślić brwi, by wyglądały naturalnie?

Brwi stanowią ramę Twojego makijażu. To one nadają twarzy wyrazistości, podkreślają jej rysy i… przykuwają wzrok do oczu. Dlatego w nowoczesnym makijażu warto je podkreślić. Co jednak zrobić, żeby efekt wyglądał naturalnie – zwłaszcza w dziennym make-upie? Jakie produkty wykorzystać: cienie do brwi, kredkę, a może żel? Sprawdź!

Trend związany z podkreślaniem brwi w makijażu pojawił się dobrych kilka lat temu. Ten element, dotychczas bardzo często pomijany, stał się nagle sercem dobrze wykonanego make-upu. Dlatego, bez względu na to, czy malujesz się na imprezę, czy do pracy lub szkoły, nie pomijaj brwi. Wystarczy poświęcić kilka minut, aby efekt był z jednej strony naturalny, a z drugiej – wyrazisty.

Co zrobić, aby brwi wyglądały naturalnie?

Zanim przejdziemy do przeglądu kosmetyków do brwi, poznaj kilka zasad, których dobrze się trzymać, aby uzyskać ich naturalny wygląd.

  1. Dobierz odpowiedni kolor produktów do brwi. Powinien dobrze współgrać z kolorem Twoich włosów, rzęs, a także typem urody. Przykładowo, delikatna, jasna blondynka nie powinna sięgać po intensywnie czekoladowe lub hebanowe odcienie. Efekt będzie sztuczny i przerysowany. Przy jasnych włoskach postaw na jasnobrązowe odcienie.
  2. Ważna jest tonacja kosmetyków do brwi – ciepła czy zimna? Podobnie jak kolor produktów, tonacja powinna być dobrana do Twojego typu urody. Jeśli np. jesteś latem lub jesienią, lepiej będziesz wyglądała z brwiami, które wpadają w nieco miedziane tony, za to zimy i wiosny powinny pozostać w neutralnej lub chłodniejszej palecie.
  3. Wyreguluj brwi, zanim je umalujesz – makijaż powinien podążać za wyznaczoną przez kosmetyczkę linią włosków i lekko poza nią wychodzić.
  4. Nie zaczynaj malowania od samego początku brwi – pozostaw kilka włosków od strony zbliżonej do środka twarzy „luźno”. Dzięki temu efekt będzie bardziej naturalny.

Cienie do brwi, kredka czy żel?

Technika to jedna strona medalu. Druga to produkty, które wykorzystasz do nadania brwiom ciemniejszej barwy i wyrazistego kształtu. Rynek kosmetyczny oferuje obecnie bardzo szeroki wybór kosmetyków w tej kategorii. Dlatego możesz się poczuć nieco zagubiona, stojąc przed wyborem. Pamiętaj jednak, że każdy z produktów pełni nieco inną funkcję. I tak:

  • żel do brwi służy przede wszystkim do koloryzacji włosków oraz ich wyczesania – tak, aby lekko je „nastroszyć” oraz utrwalić. Skorzystanie z niego samodzielnie nie pomoże Ci np. wypełnić przestrzeni pomiędzy poszczególnymi włoskami,
  • kredka do brwi świetnie sprawdza się do „dorysowywania” pojedynczych włosków tam, gdzie ich brakuje do uzyskania idealnego kształtu, pomaga też w wypełnieniu przestrzeni,
  • cienie do brwi dają najbardziej naturalny efekt – pozwalają subtelnie przyciemnić i optycznie zagęścić włoski, a jednocześnie da się je aplikować stopniowo, aby efekt nie był przerysowany. Dlatego jednym z hitów ostatnich miesięcy są naturalne cienie do brwi polskiej marki Annabelle Minerals. Dwa odcienie brązu można ze sobą dowolnie mieszać, aby uzyskać odcień idealnie pasujący do typu karnacji, a jasnobeżowy wykorzystać do rozjaśnienia łuku brwiowego.

Choć na początku makijaż brwi może Ci się wydać wyzwaniem, z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków, krok po kroku nauczysz się do wykonywać go tak, aby efekt był naturalny, a zarazem spektakularny. Spróbuj!

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *