Ciesz się zdrowymi stopami, dzięki prawidłowej pielęgnacji i konsultacji u podologa

Ciesz się zdrowymi stopami, dzięki prawidłowej pielęgnacji i konsultacji u podologa

Współcześnie przykładamy szczególną uwagę do dbania o ciało. Większość z nas w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych skupia się głównie na skórze twarzy i dłoni. Zupełnie zapominając przy tym o stopach. Jest to błąd, ponieważ stopy to ważna część naszego ciała. Powinniśmy szczególnie o nie zadbać, nie tylko ze względów estetycznych, gdy latem zmieniamy zabudowane buty na sandały i klapki. O stopy należy dbać codziennie, przecież utrzymują ciężar naszego ciała i narażone są na wiele urazów i okaleczeń. Niestety wiele osób nie wie jak prawidłowo zadbać o stopy ani gdzie udać się w razie problemów z nimi związanych. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się na ten temat więcej, czytaj dalej.

Prawidłowa pielęgnacja, czyli jak cieszyć się zdrowymi stopami

Najważniejszym punktem pielęgnacji i higieny stóp jest ich regularna kąpiel. Istotne jest, aby po każdej kąpieli dokładnie osuszyć stopy. Wilgoć, zwłaszcza w przestrzeniach pomiędzy palcami, może sprzyjać rozwojowi grzybicy stóp. Przy leczeniu intensywnej grzybicy może być konieczna konsultacja u eksperta w sprawach związanych ze stopami, czyli podologa. Również codziennie warto stosować krem do stóp. Na dzień powinniśmy wybierać niezbyt tłusty krem, by gruczoły potowe mogły pracować bez przeszkód. Wieczorami warto wybrać bardziej odżywczy krem.

Nieodłączną częścią dbania o stopy jest pielęgnacja paznokci. By na co dzień zachować świeżość stóp, można używać dezodorantu do nich przeznaczonego. Ważnym etapem pielęgnacji jest złuszczanie martwego naskórka. Najlepszym sposobem jest stosowanie peelingu, który pozwoli usunąć martwy naskórek bez naruszania jego żywej warstwy. Natomiast jeśli chcemy usunąć odciski albo duże zgrubienia naskórka najlepiej udać się do wspomnianego już podologa. Mimo iż w naszym kraju jest to jeszcze zawód mało znany, w większości dużych miast można znaleźć takiego specjalistę. Należy wybrać miejsce, gdzie oferta odpowie na nasze potrzeby, a uzyskane usługi będą satysfakcjonujące, tak jak w gabinecie podologicznym we Wrocławiu.

Czym zajmuje się podolog?

Najłatwiej można powiedzieć, że podolog zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem zmian skórnych oraz płytki paznokciowej na stopach. Jest to zawód ściśle związany z kosmetologią. Jednak podolog może współpracować z chirurgiem, dermatologiem i diabetologiem. Jest to w pełni samodzielna profesja, podolog dobiera odpowiednią terapię dla danego pacjenta oraz wykonuje zabiegi, które mają za zadanie przywrócenie prawidłowego funkcjonowania stóp i ich właściwego wyglądu. Warto zwrócić się o pomoc do gabinetu podologicznego, gdy mamy problemy takie jak:

  • stopa cukrzycowa,
  • wrastające paznokcie,
  • grzybica stóp,
  • odciski, modzele, nagniotki,
  • haluksy,
  • pękające, suche pięty,
  • i wiele innych.

Do podologa można udać się także, by uzyskać profesjonalną poradę dotyczącą pielęgnacji stóp i profilaktyki leczenia chorób z nim związanych. Specjalista ten może wykonać również masaż stóp, pomóc dobrać ortezę czy wykonać opatrunek. Jak widać zakres usług podologa jest bardzo szeroki.

Wybierz profesjonalnego podologa

Gdy pojawi się problem ze stopami, nie należy czekać. Wizyta u podologa może nam bardzo pomóc. Warto wybrać profesjonalny gabinet podologiczny. Oczywiście znalezienie podologa we Wrocławiu nie będzie stanowiło problemu. Przed wyborem warto sprawdzić, czy osoba do której chcemy się udać ma udokumentowane wykształcenie kierunkowe. Również opinie zamieszczane w internecie przez innych klientów dużo nam powiedzą o jakości usług. Po podjęciu decyzji, po prostu zapiszmy się na wizytę. Nie warto czekać, gdy w grę wchodzi zdrowie naszych stóp oraz nasz komfort.