Co zamiast kawy? Wypróbuj te alternatywy!

Co zamiast kawy? Wypróbuj te alternatywy!

Nie musisz pić kawy, żeby dodać sobie więcej energii. Istnieje cała lista innych, pysznych napojów, które z powodzeniem mogą kawę zastąpić. Co więcej, niektóre z nich działają nawet dużo lepiej.

Yerba mate

Napój ten z roku na rok zyskuje na popularności. Przygotowuje się go z suszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego. Jest on bardzo bogatym źródłem tak zwanej teofiliny i kofeiny. Taka mieszanka sprawi, że szybko poczujesz przypływ energii. Co więcej, pobudzenie potrwa przez dłuższy czas, a na koniec nie spowoduje nagłego spadku energii. To jednak nie wszystko. Regularne picie yerba mate pozytywnie wpływa na koncentrację i poprawia pamięć.

Zielona herbata

Odpowiednio zaparzona zielona herbata jest prawdziwym zastrzykiem energii. Proces zaparzania nie powinien trwać dłużej niż trzy minuty. W tym czasie do naparu wydzieli się kofeina, a także całe mnóstwo witamin i składników mineralnych. Napój ten nie tylko pobudzi Cię do działania, ale także pomoże w spaleniu tkanki tłuszczowej i oczyści organizm z toksyn. Co więcej, smak zielonej herbaty można urozmaicać. Na stronie Big-active.pl znajdziesz różne rodzaje tego napoju, na przykład orzeźwiająca herbata z limonką i mandarynką albo energetyczne połączenie opuncji i mango.

Mniszek lekarski

Herbata z tej rośliny jest polecana wszystkim osobom, które z jakiegoś powodu nie mogą pić kawy. Do naparu z mniszka lekarskiego śmiało można dodawać mleko. W taki sposób otrzymasz przepyszne „mniszkowe latte”. Nie tylko doda ci ono energii na dłuższy czas, to także bomba witaminowa. Pijąc ten napar regularnie, dostarczasz do organizmu witaminy z grupy A i C, a także wiele innych składników mineralnych.

Pyszne koktajle

Koktajle z zielonych warzyw i owoców są świetną alternatywą dla kawy. Nie tylko doskonale smakują, ale także są bardzo zdrowe. Ta propozycja jest szczególnie polecana dla kobiet w ciąży, które powinny dbać o siebie i dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Kawa, szczególnie pita w bardzo dużych ilościach, nie jest zbyt zdrowa. Dobrze jest znaleźć dla niej kilka alternatyw i korzystać z nich zamiennie. Podane wyżej przykłady pokazują, że istnieją zdrowe i smaczniejsze napoje, które również dodają energii.

  1. 17 lutego 2020 o 20:06 ()

    Great content! Super high-quality! Keep it up! :)