Co znaczą milimetry przy oznaczeniach kępek sztucznych rzęs? Sprawdź, w jaki sposób możesz eksperymentować z różnymi długościami

Co znaczą milimetry przy oznaczeniach kępek sztucznych rzęs? Sprawdź, w jaki sposób możesz eksperymentować z różnymi długościami

Kępki rzęs to doskonały sposób na urozmaicenie makijażu, a także na zagęszczenie własnych włosków. Zastosowanie wielu długości pozwoli nam na piękne wymodelowanie oka. Jak to zrobić?

Wachlarz możliwości

Na rynku dostępne są różne kępki rzęs. Dzięki temu każdy może dopasować je do własnych potrzeb oraz gustu. Istnieje wiele kombinacji, a odpowiednie połączenie długości pozwala na stworzenie delikatnego podkreślenia, efektu kociego oka czy też, modnego ostatnio, messy lashes. Zanim jednak przystąpimy do stylizacji, musimy dowiedzieć się, jak to zrobić.

Najpopularniejsze długości

Pojedyncze kępki pozwalają na dowolne konfiguracje. Klasyczne sztuczne rzęsy na pasku to oczywiście także dobry wybór, lecz nie pozostawia nam już zbyt dużego pola do popisu. Dzięki różnym długościom możemy uzyskać naprawdę świetny efekt. Pojawia się jednak jedno ważne pytanie. Jak dobrać odpowiednią? Na rynku dostępnych jest wiele możliwości, jednak do najpopularniejszych należą zdecydowanie:

  • 6 mm,
  • 8 mm,
  • 10 mm,
  • 12 mm,
  • 14 mm.

Te wymiary pozwalają na stworzenie niemal każdej kompozycji. Oczywiście, im krótsza rzęsa, tym efekt będzie bardziej delikatny. Jedynie od nas więc zależy, na jaką stylizację postawimy.

Jak uzyskać naturalność?

Syntetyczne kępki to doskonały sposób na subtelne podkreślenie oka poprzez dodanie naszym włoskom objętości. W tym celu najlepiej jest użyć trzech długości: 6, 8 oraz 10 mm. Jeśli efekt ma być niemal niewidoczny, możemy pominąć te ostatnie. W celu uzyskania świeżego, naturalnego spojrzenia, przyklejamy rzęsy, zachowując pomiędzy nimi niewielką odległość. Pamiętajmy, że najdłuższe zawsze umieszczamy przy kąciku zewnętrznym. Jeśli zależy nam przede wszystkim na subtelności, przyklejamy produkt jedynie na zewnętrznej połowie powieki.

Jak u Kim Kardashian

W ostatnim czasie niezwykłą popularnością cieszą się sztuczne rzęsy w stylu gwiazd portali społecznościowych. Charakteryzują się przede wszystkim spektakularną objętością, która jest złagodzona dzięki umiejętnemu cieniowaniu. Aby uzyskać taki efekt, potrzebne nam będą kępki na pasku od 8 do 14 mm. Podstawą jest bowiem duża różnica pomiędzy długościami. Oto jak szybko wykonać taką stylizację w kilku krokach:

  1. Włoskami 12 mm zaznaczamy zewnętrzny kącik oka do 1/3 linii rzęs, zachowując niewielkie odstępy.
  2. Środek powieki wypełniamy rzęsami 10 mm.
  3. Wewnętrzny kącik uzupełniamy w całości w kępki 8 mm.
  4. Puste przestrzenie na zewnętrz uzupełniamy włoskami 10 i 8 mm.
  5. Na środek oka w wolne miejsca przyklejamy 12 oraz 8 mm.

Sprawdź ofertę: https://www.muastore.pl/