Czarter Jachtów w Chorwacji

Czarter Jachtów w Chorwacji

Informacje na temat Chorwacji. Znajdziemy tu ogólny opis kraju, informacje o czarterach jachtów i głównych portach. Zapewne każdy znajdzie tu ciekawe i przydatne informacje.

Chorwacja –najlepsze miejsce na żeglarskie wakacje

Chorwację kochają polscy żeglarze. Ciężko znaleźć inny kraj, który cieszy się taką popularnością. Chorwacja to kraj leżący nad Morzem Adriatyckim. Graniczy z wieloma państwami: od południa z Bośnią, Hercegowiną i Czarnogórą, od wschodu z Serbią i Węgrami, a od północy ze Słowenią. Dlatego jeśli szukać czarteru jachtów to właśnie tutaj! Główną zaletą tego regionu jest piękne Morze Adriatyckie z urozmaiconym wybrzeżem, liczne plaże i zatoki. Chorwacja oferuje wiele atrakcji historycznych i naturalnych. Zaczynając od dzikich wysp, aż po niewiarygodnie pięknie zachowane architektonicznie perełki, do których zaliczamy Split i Dubrownik. Liczne zabytki, bogactwo kulturowe oraz duża ilość słonecznych dni zachęcają do „postawienia żagli” na Adriatyku. To wszystko gwarantuje, że spędzisz tu wakacje marzeń i wiele ekscytujących i niezapomnianych chwil podczas rejsów. Region ten cieszy się wysoką popularnością, co wpływa na dużą liczbę turystów i szeroką ofertę czarteru jachtów w Chorwacji jak również katamaranów, łodzi żaglowych, jachtów luksusowych, guletów i łodzi motorowych. Wielkim plusem jest stosunkowo niski koszt dojazdu oraz wynajmu łodzi, nawet jeśli decydujemy się na czarter ze skiperem. W Chorwacji znajdziesz 3708 łodzi, które czekają aby zabrać Cię na niezapomniany rejs.

 

Do najczęściej wybieranych miejsc na czarter jachtów w Chorwacji zaliczamy port w miejscowości Split i Dubrownik.

Dubrownik

Miasto to jest największym portem południowej Dalmacji, a także centrum turystycznym regionu. Dlatego ten kierunek możemy uznać za idealne miejsce początkowe naszego rejsu. W prawie niezmienionym stanie zachowało się tu stare miasto i wraz z zespołem licznych ufortyfikowań stanowi ciekawą atrakcję turystyczną. Nie trzeba być miłośnikiem historii i architektury aby zakochać się w klimacie tego wyjątkowego miejsca. Świadczy o tym wpis zespołu miejskiego na Listę Światowego Dziedzictwa kulturowego Unesco. Dubrownik oferuje możliwość wyboru spośród setek zróżnicowanych tras żeglarskich. Bez wątpienia aspektem przemawiającym za wynajęciem jednostki w Dubrowniku jest obecność marin o bardzo wysokim standardzie, a także bliska odległość od lotniska. Wyjątkowy klimat i atmosfera tego miejsca na długo pozostaną niezapomnianym wspomnieniem odwiedzających.

Split

To miasto i port w Chorwacji, położone na niewielkim półwyspie nad Morzem Adriatyckim. Jest drugim co do wielkości pod względem liczby mieszkańców miastem w Chorwacji. Jest zaraz po Dubrowniku najczęściej wybieranym miejscem na czarter jachtów w Chorwacji. Wpływ na to ma dobre położenie geograficzne oraz bliskość lotniska. Jest zatem licznie odwiedzanym miejscem przez polskich żeglarzy. Bogactwo kulturowe tego miasta sprawia, że na każdym kroku czuć ducha historii i kultury. Szeroka oferta atrakcji i zabytków zachęca turystów do odwiedzania miasta. Na wyjątkową uwagę zasługuje antyczny pałac cesarza Dioklecjana. Dodatkowo jest to idealne miejsce do żeglugi i na uwagę zasługuje fakt, że nie mają tu znaczenia umiejętności i doświadczenie załogi bo są tu doskonałe warunki.

Niewątpliwie to tylko część licznych atrakcji i możliwości, które czekają na nas w tym pięknym kraju jakim jest Chorwacja. Na pewno poznanie kraju od przedstawionych miast zapoczątkuje tylko chęć poznawania kolejnych niezwykłych miejsc, a zainteresowanie żeglugą i portami jeszcze bardziej przybliży nas do magicznego klimatu podróżowania.