Czego nie robić przed treningiem?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Czego nie robić przed treningiem?

Postanowiłaś, że od teraz będziesz regularnie i sumiennie ćwiczyć? Chcesz by przyniosło Ci to dokładnie taki efekt jak zaplanowałaś, ale nie do końca wiesz co jeszcze robisz źle i co warto poprawić? Zobacz naszą listę, która wskaże Ci kierunek działania i pomoże szybciej osiągnąć założone cele.

1. Nie jedz przed treningiem

Dla wielu jest to oczywista zasada, ale uwierz mi, niejedna osoba przychodzi na zajęcia fitness z pełnym brzuchem. Bez znaczenia jest, czy zjesz wartościowy posiłek czy kebaba. W jednym i drugim przypadku bardzo prawdopodobne jest, że odczujesz duży dyskomfort – zacznie boleć Cię brzuch, będziesz miała wzdęcia, obciążysz układ pokarmowy, który nie strawi jedzenia. Poczujesz senność i zmęczenie i możliwe, że przerwiesz trening. Żelazną zasadą jest, by po posiłku odczekać przynajmniej 2 godziny i dopiero potem udać się na siłownię. Wracając do kebaba, pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, że ciężkostrawne posiłki mają jeszcze bardziej negatywny wpływ na organizm, szczególnie jeśli chcesz utrzymać lub wyrobić formę czy zrzucić zbędne kilogramy.

2. Nie korzystaj z sauny

Sauna przed treningiem może okazać się zbyt dużym obciążeniem dla organizmu, szczególnie dla serca i układu krwionośnego. Po pierwsze po saunie często jesteśmy odwodnione i po wyjściu z niej musimy spokojnie przywrócić organizm do normalności. Trening w takim stanie nie będzie wydajny i może przynieść więcej złego niż dobrego.

Po drugie sauna rozluźnia mięśnie, a podczas ćwiczeń zależy nam, by były one napięte. Dlatego też lepiej postawić na intensywną rozgrzewkę, zamiast na saunę.

3. Nie pij alkoholu

Kolejny punkt, który dla większości może wydawać się wręcz śmieszny – na szczęście. Są jednak osoby przychodzące na siłownię po jednym czy dwóch piwach. Nie mowa tu o upojeniu alkoholowym, a jedynie o niewielkiej ilości etanolu we krwi, która może przyczynić się do kontuzji. Pogorszy pracę układu ruchu, krążenia i nerwowego. Jeśli więc dzisiejsze popołudnie spędziłaś ze szklanką piwa lub kieliszkiem wina, odpuść trening. I tak nie przyniesie Ci zamierzonych rezultatów.

4. Przygotuj się na wysiłek

Przed wyjściem na siłownię, przygotuj się i dobrze spakuj torbę. Weź ze sobą odpowiednią ilość wody, klapki i ręcznik pod prysznic oraz ręcznik, który będziesz używała na samej siłowni. Nie zapomnij także o wygodnym i niekrępującym stroju. Buty treningowe damskie to obowiązek, jeśli chcesz uniknąć kontuzji. Pamiętaj także o gumce do włosów oraz zegarku sportowym monitorującym Twój wysiłek. Wyśpij się, zjedz wartościowy posiłek, odczekaj odpowiednią ilość czasu i do dzieła! Zrób porządny trening!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

12 thoughts on “Czego nie robić przed treningiem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *