Czego potrzebujesz do aromaterapii?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Czego potrzebujesz do aromaterapii?

O leczniczych właściwościach ziół oraz olejów roślinnych mówi się od wieków. Wiele roślin stosowanych jest zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak i w alternatywnych metodach, jak chociażby ziołolecznictwo. W czym może pomóc aromaterapia i czego do niej potrzebujemy?

Aromaterapia może pomóc nam na wielu płaszczyznach, od dolegliwości czysto fizycznych, po problemy natury psychicznej. Mieszanki leczniczych olejków eterycznych mogą być wykorzystywane do masażu, inhalacji, kompresów lub kąpieli. Rozwiązania znane już ze starożytnych cywilizacji doskonale sprawdzają się także dziś, zwłaszcza jeśli podparte są nowoczesną technologią.

Zalety aromaterapii

Co może nam dać inhalowanie się olejkami roślinnymi? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, zanim spróbują aromaterapii. Tymczasem korzyści płynących m.in. z waporyzacji jest naprawdę sporo. Wiele z nich ma np. działanie antydepresyjne. Odprężenie jakie można osiągnąć przy pomocy takich ziół jak rumianek, jaśmin, konopie czy lawenda, dostarcza ulgi, kiedy żyjemy w ciągłym stresie. Aromaterapia zalecana jest również przy bólach głowy. Zwłaszcza osoby, które często cierpią z powodu migreny, mogą spróbować mięty, eukaliptusa, drzewa sandałowego czy rozmarynu. Inhalacje czy kąpiele mogą również polepszyć nasz obecny stan zdrowia, np. usprawniając naszą pamięć. W tym celu najczęściej stosuje się olejek szałwiowy. Wreszcie aromaterapia może pomóc nam w problemach z zasypianiem. W senny nastrój mogą wprawić nas składniki na bazie lawendy, rumianku, jaśminu, neroli, róży, drzewa sandałowego, a także słodkiego majeranku.

Waporyzacja

Jednym ze sposobów na efektywną aromaterapię jest waporyzacja, czyli odparowanie substancji czynnych z ziół. Metoda, która powstała jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, w ostatniej dekadzie na nowo cieszy się sporym zainteresowaniem. Podstawowym narzędziem, które służy do waporyzacji jest waporyzator. Urządzenie to służy do podgrzania suszu do odpowiedniej temperatury. W tym momencie uwalniają się pożądane przez nas substancje czynne, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Popularne waporyzatory takie jak fenix mini vape to przenośne urządzenia, które można zabrać ze sobą wszędzie. Specjalny ustnik dba o to, żeby uwalniana esencja trafiła w całości do nas. Waporyzatory wystarczają na długo. Dla przykładu model starr 3.0 vaporizer posiada gromną pojemność baterii 2900 mAh. Oznacza to, że sprzęt może działać nawet do 80 min, co wystarczy na kilka długich sesji waporyzacji.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *