Czego potrzebujesz do manicure hybrydowego?

Czego potrzebujesz do manicure hybrydowego?

Można śmiało powiedzieć, że odkrycie manicure hybrydowego ułatwiło nam – kobietom – życie. Koniec z nieestetycznymi odpryskami, które trzeba ukrywać przed światem! Twoje paznokcie będą zawsze wyglądać perfekcyjnie – nieważne ile naczyń zmyjesz i jak długo będziesz wylegiwać się w wannie, lakier hybrydowy pozostanie nienaruszony. Nie stać Cię na wizyty w salonie? Naucz się, jak samodzielnie zrobić paznokcie hybrydowe w domowym zaciszu. Wbrew pozorom to wcale nie jest trudne!

Czego potrzebujesz do manicure hybrydowego?

Do wykonania paznokci hybrydowych potrzebujesz zestawu specjalnych produktów i narzędzi. Taki podstawowy zestaw osoby początkującej powinien zawierać:

• pilnik,
• bloczek polerski,
• patyczek do skórek
• płatki kosmetyczne bezpyłowe
• odtłuszczacz do paznokci (cleaner),
• primer (preparat zwiększający przyczepność lakieru hybrydowego do płytki),
• bazę pod lakier hybrydowy,
• lakier hybrydowy w wybranym kolorze,
• top do lakieru hybrydowego,
• lampę UV lub lampę LED
• oliwkę do skórek
• aceton (do ściągnięcia manicure, gdy już nam się znudzi lub paznokcie odrosną).

Możesz skompletować wszystkie wymienione produkty samodzielnie, albo skorzystać z gotowych zestawów startowych do hybrydy oferowanych przez wiele firm. Koszt takiego kompletu wynosi około 200-300 złotych. Unikaj podejrzanie tanich zestawów, ponieważ mogą zawierać produkty niskiej jakości np. nietrwałe lub słabo kryjące lakiery, szybko psujące się lampy itp. Jeśli chodzi o lakiery, na początku wystarczą 2-3 kolory. Później, gdy już pokochasz paznokcie hybrydowe, będziesz stopniowo rozszerzać kolekcje, być może zapragniesz rozszerzyć swoje kompetencję udając się na kurs stylizacji paznokci (np. http://www.beautyextra.pl/szkolenia/kursy-tematyczne-trendy/kurs-manicure-i-pedicure-hybrydowy).

Paznokcie hybrydowe krok po kroku

Gdy już masz wszystkie potrzebne produkty, możesz spokojnie przystąpić do wykonania swojego pierwszego manicure hybrydowego. Jego zakładanie zajmie Ci ok. 1-2 godzin w zależności od posiadanej wprawy w robieniu paznokci. Wystarczy kilka prostych kroków, aby cieszyć się super-trwałym kolorem na pazurkach!

Krok 1. Przygotuj paznokcie

Za pomocą pilniczka nadaj paznokciom ulubiony kształt. Następnie odsuń od płytki skórki patyczkiem i je usuń. Jeśli masz twarde skórki, użyj preparatu zmiękczającego.

Krok 2. Zmatow płytkę paznokcia

Przesuń kilka razy po płytce, aby ją zmatowić, czyli zetrzeć błyszczącą powłokę z całej powierzchni paznokcia. Dokładne zmatowienie gwarantuje naprawdę trwały manicure.

Krok 3. Oczyść i odtłuść paznokcie

Zwilż płatek kosmetyczny odtłuszczaczem (cleanerem) i przemyj nim płytkę. W ten sposób pozbędziesz się wszelkich pyłów, zanieczyszczeń i tłustej powłoki. Jeśli od zawsze miałaś problemy z trwałością manicure, nałóż na paznokieć także primer (kwasowy lub bezkwasowy). Uważaj, aby nie zalać skórek, inaczej po włożeniu pod lampę będzie trochę piekło.

Krok 4. Nałóż bazę pod lakier hybrydowy

Gdy płytka paznokcia jest już perfekcyjnie przygotowana, pora na nałożenie bazy. Pomaluj cienką warstwą bazy paznokcie jednej, a później drugiej dłoni. Każdą dłoń po nałożeniu bazy włóż pod lampę UV ( na ok. 2 minuty) lub lampę LED ( na 30 sekund).

Krok 5. Pomaluj paznokcie wybranym lakierem hybrydowym

Po utwardzeniu bazy, nałóż na paznokcie cienką warstwę lakieru hybrydowego o wybranym kolorze i włóż je z powrotem pod lampę (czas taki sam jak w przypadku bazy). Pomaluj paznokcie jeszcze jedną lub dwiema warstwami koloru (w zależności od poziomu krycia lakieru). Za każdym razem pamiętaj o utwardzeniu nałożonej warstwy pod lampą.

Krok 6. Nałóż top do lakieru hybrydowego

Gdy efekt na paznokciach już Cię zadowoli, nałóż specjalny lakier nawierzchniowy tzw. top. Ten preparat nie tylko utrwali manicure, ale też nada paznokciom hybrydowym wspaniały połysk. Top także utwardzamy pod lampą.

Krok 7. Przemyj paznokcie

Na zakończenie ponownie przemyj każdy paznokieć cleanerem.

Krok 8. Nawilż skórki

Pora na bardzo przyjemne uwieńczenie pracy nad paznokciami – pachnącą oliwkę. Wmasuj ją w paznokcie i skórki. Gotowe! Możesz już cieszyć się swoimi pierwszymi hybrydami, które wykonałaś samodzielnie od A do Z.