Czy warto wykonać permanentny makijaż?

Czy warto wykonać permanentny makijaż?

Miliony kobiet na całym świecie codziennie o poranku wykonują stały rytuał. W ramach przygotowania do pracy, szkoły, czy po prostu wyjścia z domu w dowolnym celu, nakładają na twarz makijaż. Ile im to zajmuje i czy nie lepiej byłoby wykonać trwały, permanentny make-up?

Makijaż w 10 minut

Według sondażu przeprowadzonego przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych, ponad 50 proc. Polek nie wyjdzie z domu bez makijażu. Z porannym wykonaniem make-upu większość uwija się w ciągu 10 minut. Tylko co trzecia Polka poświęca tej czynności o poranku około 20 minut. Makijaż pozwala na to, aby ukryć wszelkie niedoskonałości cery oraz poczuć się piękniejszą. Malujemy się zwykle w domowej łazience, choć są i takie panie, które makijaż wykonują nawet podczas jazdy samochodem czy transportem miejskim. Na brak makijażu Polki pozwalają sobie tylko podczas choroby i wtedy, gdy w ogóle nie wychodzą z domu.

Permanentny makijaż czyli makijaż stały

W celu zaoszczędzenia czasu można zastanowić się nad makijażem permanentnym. Jak zrobić makijaż. Jak się go wykonuje? Zabieg polegający na wykonaniu makijażu permanentnego często jest porównywany z wykonaniem tatuażu i rzeczywiście jest w tym wiele prawdy. Makijaż tego rodzaju polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę, ale na znacznie mniejszą głębokość niż przy klasycznym tatuażu. Utrzymuje się na skórze od 2 do 5 lat, a nie przez całe życie. Najczęściej jednak w tym okresie wymaga poprawek. Ciemny barwnik wolniej blednie i wypłukuje się ze skóry – jaśniejszy znacznie szybciej.

Trwały makijaż może dotyczyć samych oczu, brwi czy ust. Przeciwwskazaniem do jego wykonania jest łuszczyca, cukrzyca, opryszczka na wargach czy nawet zwykłe przeziębienie. Podczas zabiegu kobieta niestety odczuwa ból, albo co najmniej dyskomfort. Nie jest on przyjemny, choć w większości gabinetów kosmetycznych, w których makijaż permanentny jest wykonywany, stosuje się znieczulenie miejscowe. Aby uzupełnić wykonany makijaż trwały oczu czy ust, trzeba już tylko zadbać o nadanie skórze odpowiedniego, jednolitego kolorytu. Pomogą w tym kosmetyki – podkład, puder czy korektor. Możemy kupić tanio podkład do twarzy z drogerii internetowej marki Loreal, Astor czy Rimmel, w cenie nawet o 50 proc. niższej niż w drogerii stacjonarnej.

Dla kogo takie rozwiązanie?

Wykonanie makijażu permanentnego polecane jest wszystkim paniom, które są aktywne zawodowo, dużo podróżują, ćwiczą lub mają alergie na zwykłe kosmetyki kolorowe. Makijaż tego rodzaju podkreśla i powiększa oczy, przyczyniając się wydatnie do skrócenia czasu, jaki trzeba poświęcić o poranku na przygotowanie się do wyjścia. Można wykonać także trwały makijaż ust, zwłaszcza przy wąskich wargach i wówczas, gdy ich naturalny kontur jest mało widoczny, a kolor blady.

Uwaga! Od razu po wykonaniu makijażu permanentnego skóra będzie opuchnięta, a kolory bardzo widoczne. Barwnik złuszcza się przez około tydzień i tyle trzeba odczekać dla oceny właściwych efektów zabiegu. Opuchlizna na szczęście mija szybko. Zwykle po około 3 tygodniach konieczne jest wykonanie zabiegu uzupełniającego makijaż, podczas którego dodaje się barwnik tam, gdzie jest go zbyt mało.

  1. 21 września 2016 o 10:16 ()

    Makijaż permanentny ust robiłam w Katowicach w Med Beauty. Zabieg trwał około godziny ale z efektów jestem bardzo zadowolona. Przed zabiegiem nakładana była maść znieczulająca dzięki której nie wiele czuła podczas wykonywania zabiegu.

  2. Kamila
    11 stycznia 2017 o 11:50 ()

    Mam taką pracę, że muszę do niej dojeżdżać po 60km w jedna stronę i wstaję codziennie o 5.00 rano, więc nie wyobrażam sobie życia bez makijażu permanentnego. Pewnie gdybym nie zrobiła go sobie w Klinice Urody to w ogóle bym się nie malowała z lenistwa :) A tak rano nakładam podkład, maluję lekko rzęsy i jestem gotowa do wyjścia, bo mam zrobione brwi, kreski na oczach i usta.