Czym jest właściwie kwas hialuronowy?

Czym jest właściwie kwas hialuronowy?

Powoli lato odchodzi w zapomnienie, nadchodzi jesień która dla wielu z nas bywa okresem trudnym, głównie ze względu na przytłaczającą aurę i poczucie nijakości. Żeby nie dopuścić do złego samopoczucia należy je sobie poprawić! Świetnym pomysłem będzie wizyta w salonie kosmetycznym w celu wykonania zabiegu poprawiającego nasz wygląd i tym samym nastrój. Innym powodem może być fakt że skórze po lecie, opalonej słońcem wskazana jest dobra regeneracja. W tym celu sprawdzi się doskonale kwas hialuronowy!

Czym jest właściwie kwas hialuronowy? Otóż jest to składnik naturalny, który znajduje się w tkankach organizmu w całym ciele. Posiada właściwości nawilżające gdyż stanowi w skórze aż 50
% i wypełnia przestrzeń międzykomórkową. Zadziwiająca jest jego zdolność do wiązania cząstek wody, aż kilkaset razy więcej niż jego ciężar. Zatrzymuje więc wodę w skórze i dzięki temu jest ona nawilżona, jędrna i elastyczna. Od przełomowego momentu odkrycia tej metody tj. od 1996 roku jest szeroko stosowany w dermatologii i kosmetologii. Jest też składnikiem wielu kremów, toników czy balsamów. Ale najważniejsze jest to że zaczęto wstrzykiwać go bezpośrednio pod skórę co daje świetne rezultaty, regeneruje, nawilża i wygładza zmarszczki.

KWAS HIALURONOWY WYBAWIENIEM DLA SKÓRY

KWAS HIALURONOWY WYBAWIENIEM DLA SKÓRY

Jak przebiega zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego?
Skóra zostaje poddana dezynfekcji a następnie znieczulona miejscowo kremem i w wybrane miejsce robiony jest zastrzyk z kwasu hialuronowego. Zabieg jest w pełni bezpieczny, nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Tuż po zabiegu w miejscu wkłucia może pojawić się niewielkie zaczerwienienie, czasem występują małe krwiaczki, które po około tygodniu znikają.

 

Zabieg ten posiada również inne właściwości, a mianowicie za jego pomocą można również powiększyć usta lub policzki, a także modelować twarz np. poprawić kontur ust, brody lub podnieść brwi. Największą zaletą kwasu hialuronowego jest fakt, że jest on naturalną substancją, zmiany jakie wywoła w wyglądzie są w pełni odwracalne. Dodatkowym plusem jest efekt, który widoczny jest prawie od razu. Kwas ten wchłaniany jest powoli więc należałoby ponawiać zabieg co 6-12 miesięcy.