Czym jest Mona Lisa Touch?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Mona Lisa Touch to stosunkowo nowy i bardzo innowacyjny laser, który stworzony został głównie z myślą o pięknie i komforcie intymnym kobiet. Zabiegi z wykorzystaniem tego lasera, mają zapewnić bardzo skuteczną regenerację i odmładzanie części intymnych kobiet. Nowoczesny laser Mona Lisa Touch wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa, brakiem inwazyjności i długiego okresu rekonwalescencji, dlatego też w dzisiejszych czasach kobiety, tak często korzystają z jego dobrodziejstwa. 

Jest to najlepsza alternatywa dla tych Pań, które poszukują idealnego zastępstwa dla zdecydowanie bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych lub farmaceutycznych. Specjalistyczne zabiegi estetyki intymnej, kształtują nie tylko równowagę, ale również pewność siebie praktycznie we wszystkich sferach życia, dlatego też warto skorzystać z dobrodziejstwa lasera Mona Lisa Touch.

Jakie są najważniejsze zadania zabiegu?

Głównym zadaniem zabiegu jest przywrócenie naturalnego pH pochwy. Laser Mona Lisa Touch wykorzystywany jest także do zwiększenia elastyczności pochwy, a dokładniej mówiąc do lepszego napięcia i nawilżenia ścianek. Specjalne wiązki lasera, bardzo skutecznie oddziaływują na ścianki pochwy, powodując ich fototermiczne nieablacyjne obkurczanie i napięcie. Dzięki wiązkom lasera następuje bardzo skuteczna stymulacja wytwarzania kolagenu w błonie śluzowej. Zabieg pobudza także produkcję glikogenu, który jak powszechnie wiadomo odpowiedzialny jest za nawilżanie pochwy. Zabieg jest idealnym rozwiązaniem przede wszystkim dla tych kobiet, które zmagają się na co dzień z suchością pochwy, świądem albo wieloma innymi infekcjami, które w mniejszym lub większym stopniu, powodują pogorszenie się jakości życia codziennego, a przede wszystkim seksualnego.

Czy zabieg jest bezbolesny i jak długo utrzymują się efekty?

Laser Mona Lisa Touch jest bezbolesny. Pacjentki podczas zabiegu mogą odczuwać wyłącznie niewielkie ciepło. Bardzo często w przypadku zewnętrznych narządów płciowych, tuż przed zabiegiem może być nakładany specjalny krem znieczulający. Pamiętać należy także o tym, że tak naprawdę jedynie indywidualne potrzeby pacjentek, decydują o tym, jaką ilość zabiegów należy wykonać, aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt. W praktyce wystarcza jeden zabieg laserem Mona Lisa Touch. Jeżeli zabieg wykonuje młoda kobieta, zaraz po porodzie, to efekty mogą utrzymać się do kolejnego porodu. Warto wspomnieć również o tym, że poprawa elastyczności pochwy oraz jej wzmocnienie, znacząco pomagają zniwelować uszkodzenia, przy kolejnym porodzie. Specjaliści zalecają także, aby u kobiet w okresie okołomenopauzalnym, wykonywać zabiegi laserem jak najwcześniej, dzięki czemu można znacząco zminimalizować skutki obniżenia poziomu estrogenów.

Jakie są wymagania do zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu, należy przestawić wyniki cytologii, które powinny być wykonane w przeciągu ostatnich 6 miesięcy. Przed zabiegiem należy przedstawić również aktualne badania ginekologiczne. W każdym profesjonalnym gabinecie, takim jak np. Medistica w miejscowości Kraków, każda pacjentka powinna być dokładnie poinformowana o wszelkich aspektach zdrowotnych, które są związane z zabiegiem Mona Lisa Touch. Lekarze powinni przedstawić nie tylko jego możliwości i przeciwwskazania, ale również ewentualne skutki uboczne.

Przeciwwskazania i zalecenia pozabiegowe

Z zabiegu nie powinny korzystać kobiety z miesiączką, chorobą nowotworową oraz infekcjami stref intymnych. Kobiety w ciąży, także powinny przełożyć swój zabieg, najlepiej na termin zaraz po urodzeniu potomka. Po wykonaniu zabiegu, pacjentka bez żadnego większego problemu, może powrócić do codziennej aktywności. Po zabiegu zaleca się ograniczenie wysiłku fizycznego (podnoszenia ciężarów), unikanie gorących kąpieli i wstrzemięźliwość do 7 dni. U niektórych kobiet mogą pojawić się zaraz po zabiegu lekkie zaczerwienienia, dyskomfort oraz obrzęki, które po upływie 1-2 dni powinny całkowicie ustąpić. Jeżeli tak się nie dzieje, to warto jak najszybciej zapisać się na wizytę lekarską.

http://medistica.com.pl/?page_id=17

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *