Na czym polega przeszczep włosów metodą safer?

Na czym polega przeszczep włosów metodą safer?

Coraz więcej osób boryka się z problemem łysienia. Grupą najczęściej dotkniętą tym problemem są mężczyźni, w tym nawet ci dwudziestokilkuletni! Za nadmierne wypadanie włosów odpowiadają nie tylko geny, ale także wszechobecny stres oraz złe nawyki żywieniowe. Wraz z rozwojem medycyny powrót do bujnej fryzury jest coraz bardziej realny, a efekt zbliżony do naturalnego. Jedną z metod przeszczepu włosów jest wprowadzona w roku 2012 metoda SAFER.

 

SAFER, czyli Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation

Metoda ta przebiega dwuetapowo. W pierwszej części zabiegu pobierane są z wykorzystaniem podciśnienia mieszki do transplantacji. Drugi etap to implantacja w obszary objęte problemem łysienia. Zabieg ten jest niezwykle bezpieczny, gdyż ryzyko uszkodzenia pobieranych mieszków, a także sąsiadujących cebulek jest niemalże bliskie zeru. Skóra głowy nacinana jest tylko na głębokość 1 milimetra w okolicy potylicznej części lub innej części ciała (jak broda, klatka piersiowa lub nogi). Po zabiegu nie pozostają blizny, a w miejscach nacięć zostają tylko drobne, punktowe rany. Do wykonania zabiegu wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, które wstrzykuje pobrane mieszki we wcześniej przygotowane nacięcia. Efekty widoczne są zazwyczaj po dwóch lub trzech seriach wykonania zabiegu przeszczepu włosów. Czas trwania oraz powodzenie zabiegu zależne są od ilości, oraz jakości włosów, które zostaną użyte do wykonania przeszczepu.

Kto może skorzystać z przeszczepu?

Przeszczep metodą SAFER jest tak naprawdę dla każdego, kto został dotknięty problemem łysienia. Niezależnie czy jest ono spowodowane genami, a może w wyniku urazu metoda SAFER pozwala na osiągnięcie wymarzonej fryzury. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu jest przedwczesne łysienie androgenowe wśród bardzo młodych osób. Co ciekawe, metodę tę można stosować również w przypadku uzupełnienia braków w obszarze wąsów, brody czy też brwi lub nawet i rzęs! Z przeszczepu włosów skorzystać mogą także osoby, które straciły włosy podczas radioterapii.