Jak dbać o cerę trądzikową? Najważniejsze zasady pielęgnacji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Skóra problematyczna wymaga dużo więcej cierpliwości i poświęconego czasu niż cera zdrowa. W dodatku w zależności od rodzaju trądziku może potrzebować indywidualnego podejścia. Istnieją jednak uniwersalne zasady, które powinna stosować każda osoba borykająca się z tym problemem.

Jakość jest ważniejsza niż ilość

Nadmiar kosmetyków i zabiegów może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego, znacznie obciążając skórę. Kluczową zasadą jest wybór preparatów dobrej jakości, o sprawdzonym składzie, które nie będą podrażniać cery lub narażać jej na uczulenie. Nie bójmy się inwestować w preparaty pielęgnacyjne z nieco wyższej półki. Unikajmy jednak stosowania wyłącznie kosmetyków o naturalnym składzie – zazwyczaj nie zawierają one odpowiednio silnych substancji złuszczających i filtrów, które są niezbędne do walki z trądzikiem. Pamiętajmy również, że stan skóry może poprawić zdrowa dieta i odpowiedni styl życia.

Pamiętajmy również, że trądzik można leczyć, sięgając do jego źródeł. Korzystajmy z naturalnych preparatów przeciwtrądzikowych, które działają w najgłębszych warstwach skóry. Najchętniej polecanym środkiem bez recepty są obecnie tabletki Derminax są to obecnie najskuteczniejsze tabletki na trądzik http://medicot.pl/produkt/skuteczne-tabletki-na-tradzik-derminax/

Oczyszczanie i złuszczanie – podstawa pielęgnacji

Skóra problematyczna wymaga oczyszczania, ale powinniśmy działać z rozwagą. Stosujmy łagodne preparaty, które nie wysuszają skóry. Unikajmy też zbyt częstego mycia, ponieważ grozi to zwiększonym przetłuszczaniem cery. Twarz wystarczy umyć dwa razy dziennie. Całkowicie zrezygnujmy z kosmetyków, które mają w swoim składzie alkohol. Po oczyszczaniu istotna jest tonizacja, dzięki której skóra odzyska naturalny, odrobinę kwaśny odczyn pH. Tonik ma też działanie ochronne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Ważnym elementem pielęgnacji skóry trądzikowej jest również złuszczanie. Odradza się jednak stosowanie agresywnych peelingów mechanicznych. Wybierzmy peeling enzymatyczny lub preparat z kwasami owocowymi.

Cera trądzikowa również potrzebuje nawilżenia

Już dawno obalono mit głoszący, że cery trądzikowej lepiej nie nawilżać. Nie tylko można to robić, ale wręcz trzeba. Słabe nawilżenie powoduje przesuszanie cery i nasilone wydzielanie sebum, co może zaostrzyć zmiany skórne. Stosujmy więc delikatny krem nawilżający, najlepiej o naturalnym składzie. Zwróćmy uwagę, jak nasza skóra reaguje na dany preparat – jeśli zaobserwujemy zapychanie porów, jak najszybciej zmieńmy go na inny.

W walce z trądzikiem ważna jest prawidłowa higiena, zdrowy styl życia i wybór odpowiednich kosmetyków. Jeśli uzbroimy się w cierpliwość i będziemy działać metodycznie, z pewnością osiągniemy cel w postaci czystej i zdrowej skóry.
Agnieszka Dec

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *