Jak dbać o ręce podczas pracy w ogrodzie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Wielu ludzi pasjonuje się uprawianiem swoich mniejszych lub większych ogrodów. Daje im to ogromną satysfakcję i jest powodem do dumy. Dla większości osób praca w ogrodzie ma charakter relaksacyjny, odstresowujący.  Ogród jest miejscem oderwania się od codziennych problemów. Jak dobrze wiemy zieleń wpływa kojąco i jest doskonałym miejscem na odpoczynek.

Iść na całość

Jeśli zależy nam na tym aby nasz ogród był bujny i przykuwał uwagę przechodniów, powinniśmy poświęcić mu sporo czasu. Kwiaty wymagają szczególnej pielęgnacji i troski. Podlewanie to nie wszystko. Aby rośliny odwdzięczyły się nam bujnym kwitnieniem musimy im zapewnić odpowiednie warunki. Zaczynając od dobrej ziemi, przez nawożenie, plewienie, przycinanie, kończąc na regularnym podlewaniu. Nie da się ukryć, że nic samo się nie zrobi, a do wszystkich czynności są nam potrzebne nasze własne i zdrowe ręce.

W trosce o to co ważne

Dłonie ogrodnika, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim są narażone na silne działanie warunków zewnętrznych. Ciągły kontakt z ziemią, nawozami i różnego rodzaju roślinami powodują, że ręce są poranione i przesuszone. Dlatego każdy ogrodnik powinien w szczególny sposób dbać o swoje dłonie.

Pielęgnacja

Pierwszą i podstawową zasadą jest systematyczne nawilżanie dłoni odpowiednimi kremami lub balsamami. Co jakiś czas można wykonać delikatny peeling aby usunąć zniszczony naskórek i następnie mocno nawilżyć nakładając specjalną maskę do dłoni.
Niestety żadne zabiegi, nawet u kosmetyczki nic nie pomogą, jeśli podczas pracy w ogrodzie nie zabezpieczymy odpowiednio naszych dłoni. Na szczęście nie jest to skomplikowany zabieg. Wystarczy zakładać na ręce rękawiczki. W tej chwili na rynku mamy szeroki wybór rękawiczek ogrodniczych. Od lateksowych po materiałowe tzw. wampirki, cienkie i grube, jednobarwne i kolorowe. Jeśli mamy uczulenie na lateks możemy wybrać rękawiczki nitrylowe bezpudrowe (www.hurtowniamedyczna.com.pl) lub materiałowe.

Ponieważ podczas pracy w ogrodzie ręce często się pocą, warto zainwestować w talk i posypać nim dłonie przed założeniem rękawiczek. Poprawimy dzięki temu ich kondycję. Podczas każdej przerwy należy pamiętać o wietrzeniu dłoni, a po zakończonej pracy o dokładnym ich umyciu i odpowiednim nawilżeniu.

Narzędzia pracy

Oprócz nawilżania i ochrony, którą zapewnią nam rękawiczki, warto pamiętać o tym żeby zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia ogrodnicze, np. profesjonalne rydełka, które z pewnością odciążą nasze ręce i poprawią jakość naszej pracy.
Zajmowanie się ogrodem to niezwykle przyjemne zajęcie, szczególnie gdy po zakończonej pracy możemy siąść w zaciszu naszego pięknego ogrodu i delektować się wspaniałymi widokami zieleni oraz zadbanych, niezniszczonych dłoni.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *