Demakijaż twarzy płynem micelarnym. Poznaj najlepszy sposób pielęgnacji cery

Demakijaż twarzy płynem micelarnym. Poznaj najlepszy sposób pielęgnacji cery

Pielęgnowanie skóry twarzy, to nie tylko troska o codzienny makijaż czy podkreślenie urody specjalną fryzurą. Ważne jest również aby stale utrzymać cerę w czystości. Ku temu wykonuje się demakijaż, peelingi i inne zabiegi oczyszczające. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie płynu micelarnego marki Garnier, który łączy w sobie 3 funkcje pozwalające przy jednej czynności wypełnić te trzy wytyczne!

Demakijaż twarzy płynem micelarnym. Poznaj najlepszy sposób pielęgnacji cery

Poznaj najlepszy sposób pielęgnacji cery

Podstawy pielęgnacji twarzy

Przymierzając się do profesjonalnej, czyli skutecznej i bezpiecznej pielęgnacji skóry twarzy, po pierwsze  należy uwzględnić jej typ. Specyfika problematyki jest główną wytyczną, ponieważ stanowi początek do dalszej troski. Otóż inne wymagania stawia skóra normalna, wrażliwa, tłusta, sucha i mieszana. Gdy już ustalisz rodzaj skóry możesz dobrać produkty kosmetyczne, które spełnią jej wymagania. Jeżeli masz problem z określeniem potrzeb skóry, skorzystaj z porady dermatologa, który dokładnie oceni typ Twojej skóry. Jednak bez względu na jej rodzaj nie zapomnij o oczyszczaniu. Każdego dnia na powierzchni skóry gromadzą się liczne zanieczyszczenia pochodzące z otoczenia i jako pozostałości po aplikowanych kosmetykach, które osłabiają jej kondycję i sprawiają, że staje się problematyczna.

Oczyszczanie skóry twarzy

Bez względu na typ cery oraz kosmetyki, jakie używasz do codziennej pielęgnacji, nie zapomnij o oczyszczaniu. Jest to najważniejsza czynność, która pozwoli Ci kompleksowo zadbać o skórę twarzy. Dlaczego? Otóż zanieczyszczona twarz (bez względu czy jest sucha tłusta, mieszana czy normalna) narażona jest na dodatkowe problemy. Mało tego, gdy posiadasz cerę normalną, ale nie będziesz dbała o nią dostatecznie, może stać się problematyczna. Oczyszczanie wcale nie musi odbywać się w salonach kosmetycznych czy też klinikach, wykorzystujących silnie działające kwasy, a nawet urządzenia. Wystarczy, że nie zapomnisz o demakijażu każdego wieczora oraz rano tuż przed nałożeniem kosmetyków. Demakijaż śmiało możesz wesprzeć peelingiem wykonywanym około 3 razy w tygodniu oraz maseczkach, która kompleksowo odżywi cerę.

Płyn micelarny, jako złoty środek do oczyszczenia cery

Oczyszczanie skóry twarzy nie powinno być przypadkowe, ponieważ wówczas nie wpłynie pozytywnie, ale tylko zaszkodzi. To dlatego należy odstawić stosowanie wody oraz płynów do demakijażu z alkoholem, które działają wysuszająco na cerę. Najlepszym kosmetykiem do skutecznego oraz o bezpiecznym wpływie na kompleksowe funkcjonowanie skóry twarzy, jest płyn micelarny, np. płyn micelarny Garnier 3w1. Produkt ten nie zawiera w swoim składzie alkoholu, ale działa na podstawie miceli, które pochłaniają zanieczyszczenia odświeżając skórę. Dodatkowo pozostawiają ją świeżą na długi czas, a także sprawiają, że produkt nawilża i przywraca utraconą równowagę.  Płyn micelarny nie wymaga stosowania wody oraz tarcia. Wystarczy, że wacik nasączysz płynem, przyłożysz do skóry i cały kurz oraz pozostałości po makijażu wsiąkną w niego, pozostawiając czystą skórę.

Zalety płynu micelarnego:

  • nie podrażnia skóry twarzy, ponieważ nie zawiera alkoholu oraz substancji zapachowych
  • oczyszcza delikatnie, ale skutecznie
  • doskonale sprawdza się zarówno względem skóry normalnej, suchej, tłustej i mieszanej
  • eliminuje makijaż, ale także zanieczyszczenia, które nagromadziły się na powierzchni skóry twarzy w ciągu całego dnia
  • sprawdza się jednocześnie jako produkt do demakijażu twarzy, oczu i ust
  • obok demakijażu może służyć, jako odświeżenie skóry w ciągu dnia
  • jest bardzo wydajny, ponieważ już niewielka ilość płynu jest w stanie skutecznie oczyścić skórę