Depilacja laserem. W jakich sytuacjach nie można poddać się zabiegowi?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Depilacja laserami. W jakich sytuacjach nie można poddać się zabiegom?

Na chwilę obecną depilacja laserowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów redukcji zbędnego owłosienia. Podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu kosmetycznego, aby poddać się zabiegowi depilacji laserowej należy spełniać odpowiednie wymogi. W niniejszym tekście przedstawimy kilka przeciwwskazań, niemniej warto pamiętać o tym, że każdą serię zabiegów powinna poprzedzać drobiazgowa konsultacja z lekarzem lub kosmetologiem, który zakwalifikuje (bądź nie) do wykonania zabiegu.

Depilacja a medykamenty

Jednym z ważniejszych przeciwwskazań jest stosowanie leków, ziół i herbatek światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, szałwia, bratek) co najmniej na czternaście dni przed zabiegiem. Również kuracja antybiotykowa może być przeszkodą uniemożliwiającą wykonania zabiegu laserowego usuwania owłosienia. Podobnie zresztą jak leki zmniejszające krzepliwość krwi.

Depilacja a choroby

Osoby chorujące na nowotwór nie zostaną zakwalifikowane do zabiegu, z kolei osoby z przebytym nowotworem koniecznie muszą się skonsultować ze swoim lekarzem. Inne schorzenia wykluczające pacjenta z zabiegu usuwania laserowego owłosienia to między innymi: fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry, aktywne infekcje (wirusowe, bakteryjne, grzybicze), padaczka, łuszczyca, cukrzyca, nadwrażliwość na światło itd.

Do zabiegu nie zostanie również zakwalifikowana osoba z rozrusznikiem serca, a także kobiety w ciąży lub na etapie karmienia piersią.

Inne przeciwskazania

W okresie bezpośrednio poprzedzającym wykonanie zabiegu należy bezwzględnie zrezygnować z tradycyjnych metod depilacji, a także z wizyt w solarium, stosowania samoopalaczy i opalania się na słońcu. W przeciwnym razie lekarz lub kosmetolog nie zakwalifikuje nas do zabiegu. Kolejnym przeciwwskazaniem jest posiadanie metalowych implantów. Warto pamiętać też o tym, że na dwadzieścia cztery godziny przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu. Inne przeciwwskazania to m.in.: opryszczka, miesiączka, zabiegi pielęgnacyjne (na tydzień przed zabiegiem).

Depilacja laserami. W jakich sytuacjach nie można poddać się zabiegom?
Depilacja laserami. W jakich sytuacjach nie można poddać się zabiegom?

 

depilacja laserowa

// artykuł sponsorowany

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *