Depilacja laserem – czy skuteczność zabiegów idzie w parze z bezpieczeństwem?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością. Można śmiało określić tę metodę depilacji jako niekwestionowany hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Co ciekawe, skuteczność zabiegów laserami przyciąga do gabinetów kosmetycznych zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Jednak czy w parze z efektywnością depilacji laserami idzie również bezpieczeństwo?

Chciałabym, ale się boję…

Wiele osób wciąż ma pewne opory przed poddaniem się nowoczesnej metodzie redukcji zbędnego owłosienia, jaką są zabiegi laserowe. Jedną z przyczyn jest fakt, że zabiegi takie bywają mniej lub bardziej bolesne, ich cena zwykle jest dość wysoka (przynajmniej w porównaniu z innymi metodami depilacji); ponadto często istnieje obawa, czy efekt zabiegu będzie długotrwały.

Pozostaje również kwestia bezpieczeństwa. Wszak mówimy tutaj o poddaniu skóry działaniu wiązek lasera. Czy to na pewno bezpieczne?

Odpowiedź brzmi: tak!

Depilacja laserowa to bezinwazyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia. Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry, dzięki czemu może być stosowana nawet w tak newralgicznych miejscach jak okolice pach. Oczywiście bezpieczeństwo zabiegu lub serii zabiegów zależy w dużej mierze od profesjonalizmu, kompetencji i doświadczenia kosmetologów oraz tego, na jakich urządzeniach pracują. Dlatego warto oddać się w sprawdzone ręce profesjonalistów, takich jak na przykład kosmetolodzy z Instytutu Kosmetologii Estetycznej Vanilla LASER.

Na czym polega zabieg laserowego usuwania owłosienia?

Najogólniej mówiąc – na zjawisku fototermolizy. Wiązka światła z lasera przenika do skóry, gdzie pochłaniana jest przez melaninę – barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Wydzielane w ten sposób ciepło niszczy cebulki włosa, a jednocześnie nie jest groźne dla zdrowia człowieka, jako że nie wnika w głąb skóry, jedynie powierzchniowo.

Istnieją również przeciwwskazania do wykonania zabiegu

I trzeba powiedzieć otwarcie, że jest ich całkiem sporo. W profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, która ma na celu zakwalifikowanie (lub nie) pacjenta do zabiegu. Depilacji laserowej nie mogą poddać się między innymi: kobiety w ciąży i karmiące piersią, chorzy na łuszczycę, bielactwo, opryszczkę, nowotwory.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *