Depilacja laserowa. 6 rzeczy, które warto wiedzieć przed zabiegiem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Depilacja laserowa. 6 rzeczy, które warto wiedzieć przed zabiegiem

Czy depilacja laserowa boli? Czy usunie owłosienie na zawsze? Jak trzeba się przygotować do zabiegu? Wiele jest pytań przed zabiegiem laserowej depilacji w gabinecie – w tym miejscu dowiesz się odpowiedzi na najważniejsze z nich. Którą klinikę wybrać, aby uniknąć bólu i liczyć na trwałe efekty?

1. Czy depilacja laserowa w gabinecie usunie włoski na zawsze?

Depilacja laserem diodowym, który wykorzystywany jest w gabinecie to obecnie najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia z rąk, nóg, twarzy, bikini i innych części ciała. Powinna się składać z serii zabiegów, zwykle 6-8, aby efekt był w pełni satysfakcjonujący. Niektóre pacjentki muszą powtórzyć zabieg do 10 razy (to kwestia indywidualna, która zależy od rodzaju, grubości i koloru włosa). Po jakimś czasie mogą pojawić się pojedyncze włoski, których laser „nie dostrzegł”. Wówczas po roku od przeprowadzenia pierwszych serii depilacji laserowej depilację laserową można powtórzyć, aby pozbyć się owłosienia i cieszyć się gładką skórą już na dobre.

2. Czy depilacja laserowa boli?

Skala bólu jest dla różnych osób nieco inna, to kwestia bardzo indywidualna. Laserowa depilacja może więc jedne pacjentki boleć, inne będą odczuwały jedynie delikatny dyskomfort. Ale niektóre kliniki dysponują urządzeniami, które niwelują ten problem – lasery z chłodzącymi głowicami sprawiają, że depilacja jest komfortowa i nie boli. Sprawdź ceny i terminy: depilacja laserowa.

3. Jak działa laser diodowy?

Laser diodowy wykorzystuje wiązkę światła, która zostaje pochłonięta przez barwnik włosa. W ten sposób trwale zniszczona zostaje cebulka. Tkanki skórne nie są uszkadzane, więc laser diodowy jest bezpieczny dla skóry.

4. Jak przygotować się do depilacji laserowej w gabinecie?

Około pół roku przed pierwszą sesją  odstaw środki doustne z zawartością retinoidów. Co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem nie opalaj się w solarium  i unikaj kąpieli słonecznych. Nie używaj samoopalaczy i kremów depilacyjnych. Również przez miesiąc przed zabiegiem nie wyrywaj włosków woskiem ani depilatorem. 3 tygodnie przed zastosowaniem lasera nie stosuj kosmetyków i maści z retinoidami. Nie nakładaj na ciało preparatów złuszczających. Na kilka dni przed sesją odstaw leki przeciwbólowe, antybiotyki, środki antydepresyjne. Warto wiedzieć, że niektóre zioła, na przykład nagietek czy dziurawiec również mogą wpływać na efekty depilacji laserowej.

5. Jak przygotować się w dniu zabiegu

Dokładnie umyj skórę, ale nie stosuj już żadnych środków nawilżających czy natłuszczających skórę. Ważne żeby w 24 godziny przed zabiegiem nie spożywać alkoholu. Dzień przed wizytą należy dokładnie i na gładko ogolić owłosienie w miejscu zabiegu, na przykład maszynką (włosków nie należy wyrywać pęsetą oraz nie depilować woskiem czy depilatorem).

6. Jakie są przeciwwskazania?

Z laserowej depilacji nie mogą korzystać kobiety w ciąży. Jeśli masz jakieś kondycje, choroby lub stany skóry, które Cię niepokoją, koniecznie skonsultuj się z osobą wykonującą zabieg, która oceni, czy można przeprowadzić na Tobie sesję.

Zobacz, gdzie wykonać zabieg bezboleśnie i profesjonalnie: Light and Laser Depilacja laserowa – Kraków.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *