Niechciane owłosienie można usuwać na wiele sposobów. Wśród nich znajdują się między innymi golenie, depilacja woskiem czy też specjalnymi kremami rozpuszczającymi włoski. Jednak wszystkie z tych metod powodują, że włoski prędzej czy później odrastają.
Istnieje jednak taki zabieg, który pozwala na usunięcie włosków na trwałe. To depilacja laserowa, które doskonale sprawdza się nie tylko na owłosienie na nogach czy pod pachami, ale również na wiele innych partii ciała!
Spis treści:
- Na czym polega depilacja laserowa?
- Jakie obszary ciała można wydepilować laserem?
- Najważniejsze zalety zabiegu depilacji laserowej
- Przebieg zabiegu depilacji laserowej
- Czy depilacja laserowa jest zawsze skuteczna?
- Jeden zabieg depilacji laserowej to za mało
- Przeciwwskazania do depilacji laserowej
- Ile trzeba zapłacić za depilację laserową?
- Gdzie można skorzystać z usługi depilacji laserem?
Table of Contents
ToggleNa czym polega depilacja laserowa?
Depilacja laserowa to zabieg, który ma na celu usunięcie niechcianego owłosienia. W tym przypadku wykorzystuje się światło lasera, które wnika w skórę i niszczy włosek wraz z jego cebulką włosową i korzeniami.
Zabieg depilacji laserowej bazuje na zjawisku selektywnej fototermolizy, które powoduj nieodwracalne zniszczenie włosków. Energia lasera pochłaniana jest wówczas przez ciemny barwnik włosa (melaninę), aby następnie zmienić się w energię termiczną i zniszczyć włosek.
Aktualnie do zabiegu depilacji laserowej wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, które pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów w krótkim czasie. W większości dobrych gabinetów usuwania włosków laserem wykonuje się z użyciem lasera diodowego, na przykład Light Sheer Duet, który posiada certyfikat wydany przez amerykańską Agencję Żywności i Leków.
Poprzez dobór odpowiednich parametrów lasera, a dokładnie czasu trwania oraz mocy impulsu można usunąć różnego rodzaju włoski – na trwałe!
Jakie obszary ciała można wydepilować laserem?
Depilacja laserowa to zabieg, który może przynieść bardzo dobre efekty zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Depilację laserową można wykonać na różnych obszarach ciała w zależności od potrzeb, na przykład mogą być to:
- nogi – łydki, kolana i uda
- pachy
- okolice bikini
- ręce – ramiona i przedramiona
- plecy
- klatka piersiowa i brzuch
- pośladki oraz szpara pośladkowa
- twarz
Wobec tego zabieg depilacji laserowej może być przeprowadzony w praktycznie każdym miejscu na ciele – tam, gdzie włoski mają zostać usunięte całkowicie.
Warto przy tym zaznaczyć, że zabieg depilacji tego typu doskonale sprawdza się u osób, u których zdiagnozowano zaburzenia hormonalne powodujące nadmierny wzrost owłosienia. Wówczas depilacja laserowa jest często jedynym skutecznym sposobem, aby pozbyć się szybko rosnących, ciemnych włosków.
Najważniejsze zalety zabiegu depilacji laserowej:
- wysoka skuteczność – zabieg pozwala na skuteczne usunięcie niechcianych włosków
- uniwersalne zastosowanie – depilacja laserowa może być przeprowadzona na różnych obszarach ciała
- trwałość – raz wykonana depilacja laserem pozwala na uzyskanie trwałych efektów, dlatego też gładką skórą można cieszyć się wówczas na lata
- oszczędność czasu – zabieg pozwala na trwałe usunięcie włosków, a tym samym oszczędza czas na usuwaniu włosków
- przystępna cena – chociaż depilacja tego rodzaju wymaga wyłożenia wyższej kwoty na start, to jednak w dłuższej perspektywie czasowej jest to korzystna cenowo propozycja
- wysokie bezpieczeństwo – zabieg nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka wystąpienia skutków ubocznych
Przebieg zabiegu depilacji laserowej
Zanim zostanie wykonany zabieg depilacji laserowej, konieczne jest wzięcie udziału w konsultacji ze specjalistą. Specjalista dokładnie sprawdzi skórę, która ma być poddana zabiegowi, a także pozwoli na wyeliminowanie ewentualnych przeciwskazań do laserowego usuwania włosków. Podczas konsultacji przeprowadza się także próbę laserową, która ma na celu sprawdzenie indywidualnej reakcji skóry na laser.
Po wstępnej konsultacji można umówić się już na zabieg usuwania włosków. Podczas zabiegu klient otrzymuje specjalne okulary i siedzi lub leży na łóżku zabiegowym. Specjalista wykonujący depilację laserem przykłada wtedy głowicę do wyznaczonego obszaru, aby usunąć włoski.
Podczas zabiegu depilacji laserowej można czuć niewielkie pieczenie lub ukłucia, ale najczęściej nie jest konieczne wykonanie znieczulenia. Dodatkowo, nowoczesne urządzenia laserowe, na przykład Light Sheer Duet, posiadają specjalne systemy chłodzenia redukujące nieprzyjemne dolegliwości bólowe.
Całkowity czas trwania zabiegu to najczęściej od 15 do 60 minut w zależności od wielkości obszaru zabiegowego.
Po zakończeniu depilacji na skórze mogą pojawić się zaczerwienienie czy obrzęk, które zanikają w ciągu kilku kolejnych dni.
Czy depilacja laserowa jest zawsze skuteczna?
Depilacja laserowa uznawana jest za skuteczną metodę trwałego usuwania owłosienia, ale warto wskazać, że nie zawsze przyniesie ona optymalne efekty.
Przede wszystkim depilacja laserem nie będzie tak skuteczna u tych osób, u których włoski posiadają małą ilość melaniny, czyli ciemnego barwnika – na włoskach siwych, rudych czy blond.
Warto też wskazać, że do uzyskania optymalnej skuteczności przed zabiegiem konieczne jest przestrzeganie zaleceń specjalisty. Nie należy opalać skóry, stosować leków i suplementów fotouczulających, wyrywać włosków.
Jeden zabieg depilacji laserowej to za mało
Depilacja laserowa jest zabiegiem cechującym się wysoką skutecznością, niemniej jednak dla uzyskania najlepszych rezultatów należy wykonać ją w serii.
Na ogół liczba zabiegów wymagających do usunięcia zdecydowanej większości włosków to od 4 do 6. Odstępy pomiędzy zabiegami wynoszą wtedy przeważnie od 6 tygodni do 8 tygodni.
Konieczność powtarzania zabiegu wynika z faktu, że włoski mogą znajdować się w różnych fazach. Laser oddziałuje skutecznie jedynie na te włoski, które znajdują się w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. Włoski w pozostałych fazach, czyli katagenu – fazie przejściowej, a także telogenu – fazie spoczynku nie są podatne na światło lasera.
W związku z tym konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów depilacji laserowej, aby można był usunąć większość włosków.
U niektórych osób może dojść do odrostu niewielkiej ilości włosków. Wówczas zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego.
Przeciwwskazania do depilacji laserowej:
-
- opalenizna – od słońca lub z solarium
- aktywne zapalenia skóry
- bielactwo
- ciąża i okres karmienia piersią
- cukrzyca
- epilepsja
- łuszczyca
- rozrusznik serca
- przyjmowanie leków i ziół fotouczulających
- skłonność do keloidów oraz bliznowców
- terapia retinoidami
Ile trzeba zapłacić za depilację laserową?
Aktualnie depilacja laserowa nie jest już bardzo drogim zabiegiem. Ze względu na jego rosnącą popularność także ceny uległy stopniowemu obniżeniu.
Za wykonanie zabiegu depilacji laserowej na jednym obszarze skóry zapłacimy najczęściej od 100 do 250 złotych. Przykładowo, depilacja całych nóg to najczęściej wydatek rzędu 350-500 złotych, natomiast depilacja bikini to około 250 złotych.
Wiele gabinetów oferujących depilację laserową oferuje także możliwość zakupienia pakietów zabiegów – wówczas cena za jedną procedurę jest jeszcze niższa.
Gdzie można skorzystać z usługi depilacji laserem?
Dzisiaj depilacja laserem to zabieg, który prowadzony jest w wielu gabinetach na terenie całej Polski. W mieście Kraków usługi tego typu oferuje między innymi gabinet Ego Med Spa Kraków, który dysponuje wysokiej jakości laserem Light Sheer Duet. To właśnie tutaj w mieście Kraków można skorzystać z tej nowoczesnej metody depilacji laserowej.
Podsumowując, jeśli chcesz zapomnieć o goleniu czy depilacji skóry woskiem, wybierz się na zabieg depilacji laserowej i nie martw się niechcianymi włoskami!