Dermapen® – mezoterapia z gwarancją skuteczności

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Jak wskazuje sama nazwa, Dermapen® to urządzenie o kształcie pióra, którego działanie opiera się na frakcyjnym mikronakłuwaniu odpowiednich warstw skóry. Mezoterapia Dermapen® wykorzystuje automatyczne, pulsujące nakłuwania skóry za pomocą sterylnych, jednorazowych bardzo cienkich mikro igieł wykonanych z molibdenu – a więc bezpiecznych nawet dla osób uczulonych na nikiel i chrom.

Zasada działania Dermapen® opiera się na tworzeniu mikro urazów na pożądanej głębokości skóry. Pobudzone w ten sposób komórki są naturalnie stymulowane do zwiększenia procesów regeneracyjnych – wykorzystywana jest naturalna zdolność komórek do samoregeneracji i zwiększonej produkcji kolagenu.

Niezrównane rozwiązanie w zabiegach mezoterapii

Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii pulsujących igieł, zabiegi Dermapen®  są w stanie spełnić znacznie większe wymagania niż dotychczas stosowane techniki mezoterapii igłowej. Szybkość działania urządzenia pozwala na wykonanie nawet 1300 precyzyjnych mikro nakłuć na minutę! Kwalifikowany lekarz medycyny estetycznej dobiera odpowiednią głębokość nakłuć biorąc pod uwagę obecny stan cery, grubość skóry w miejscu zabiegu oraz wskazanie do terapii.

Głęboka odbudowa komórek skóry

Frakcyjne mikro nakłuwanie skóry Dermapen® pozwala na aplikację substancji odżywczych bezpośrednio do warstwy właściwej skóry, zapewniając dodatkową stymulację procesów odnowy. Czynniki aktywne biostymulują indukcję kolagenu, produkcję elastyny i kwasu hialuronowego, które są naturalnymi budulcami komórek skóry, przynosząc znacznie lepsze efekty niż terapie witaminowe przeprowadzane jedynie na powierzchni skóry.

W ostatniej fazie leczenia obumarłe komórki ustępują miejsca nowym, przez to struktura skóry ulega przebudowie – dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej odżywiona, nawilżona, stopniowo powraca utracona elastyczność i gęstość skóry. Co najważniejsze, wykorzystuje się naturalną zdolność organizmu do regeneracji i przebudowy na poziomie komórkowym.

Aby osiągnąć najlepsze efekty zalecane jest, by zabieg Dermapen® wykonać w autoryzowanym gabinecie. Odpowiednie przeszkolenie i wprawa w obsłudze urządzenia pozwalają na precyzyjne wykonanie nakłuć, zmniejszając dyskomfort pacjenta w trakcie zabiegu oraz skracając czas potrzebny na powrót do codziennych aktywności.

Dermapen®  skuteczny nie tylko w likwidacji zmarszczek

Szerokie spektrum zastosowań terapeutycznych Dermapen wykracza daleko poza usuwanie zmarszczek – tłumaczy dr Bełza z wrocławskiego gabinetu Nowa Estetyka i dodaje – Urządzenie to przynosi znakomite efekty regeneracji w przypadku wszystkich typów skóry i różnych problemów z jakimi zgłaszają się do mnie pacjenci. Mikronakłuwanie skóry Dermapen może być z powodzeniem stosowane na udach, brzuchu i pośladkach, kiedy celem terapii jest wygładzenie cellulitu bądź zmniejszenie widoczności rozstępów.

Czego mogę spodziewać się po zabiegu Dermapen® ?

Pomimo iż nakłucia mogą mieć głębokość do 2,5 mm, krwiaki i siniaki nie są często spotykane. Spodziewanym krótkotrwałym efektem ubocznym zabiegu jest natomiast lokalne zaczerwienienie skóry i punktowe krwawienia.

Intensywność odczuwania bólu jest kwestią indywidualną każdego pacjenta, jednak zabiegi Dermapen®  uznaje się za stosunkowo mało bolesne. Przed zabiegiem oraz dezynfekcją powierzchni skóry, miejsca nakłuć pokrywa się kremem zawierającym środek znieczulający, co zmniejsza do minimum dyskomfort pacjenta. Po zakończonej sesji pacjenci typowo odczuwają nieznaczne pieczenie oraz gorąco. Zapytaj personel medyczny przeprowadzający zabieg o polecane maski odżywcze i kremy, które przyspieszą gojenie skóry.

Chcesz wykonać zabieg Dermapen we Wrocławiu? Zapraszamy do skorzystania z oferty kliniki prowadzonej przez dr Łukasza Bełzę, certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej. Gabinet Medycyny Estetycznej Nowa Estetyka, ul. Biskupia 4/2, 50-148 Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *