Dermatolog Londyn – leczenie problemów skórnych w UK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Dermatolog Londyn – leczenie problemów skórnych w UK

Zmiany chorobowe na skórze, bruzdy i przebarwienia na paznokciach czy też problem nadmiernego wypadania włosów to najczęstsze dolegliwości, z jakimi pacjenci zwracają się do lekarzy dermatologów. W Polsce nie ma większych problemów z dostępem do poradni dermatologicznych, choć od kilku lat konieczne jest uzyskanie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Podobnie wygląda to w Wielkiej Brytanii, choć z powodu długiego oczekiwania na wizytę w ramach National Health Service oraz występujących barier językowych, Polacy przebywający na Wyspach chętniej konsultują problemy skórne ze specjalistami polskimi. Dermatolog Londyn dostępny jest w większości polskich klinik medycznych funkcjonujących w stolicy Wielkiej Brytanii.

Czym zajmuje się dermatolog w Londynie?

Zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii do grupy najczęściej występujących chorób skóry zalicza się te same schorzenia, tj. zmiany wynikające z reakcji alergicznych, łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, trądzik, trądzik różowaty i grzybicę. Występowanie niektórych chorób uwarunkowane jest genetycznie, inne dolegliwości powstają na skutek działania czynników drażniących, jeszcze inne są chorobami zakaźnymi. Zadanie dermatologa polega na zdiagnozowaniu przyczyn występowania zmian skórnych i wdrożeniu odpowiedniego leczenia, które zwalczy przyczynę choroby i zniweluje jej skutki.

Dermatolog w polskiej klinice zajmuje się również obserwacją znamion i pieprzyków. Każde nowe znamię barwnikowe albo też zmiany w wyglądzie posiadanych od dawna pieprzyków powinny być konsultowane ze specjalistą z dziedziny dermatologii. Lekarz wykonuje badanie pod powiększeniem z wykorzystaniem urządzenia noszącego nazwę dermatoskopu. Badanie dermatoskopem jest krótkie i bezbolesne, a w wielu przypadkach pozwala na wykrycie czerniaka we wczesnym stadium rozwoju. W rzeczywistości każdy tego typu badanie powinien wykonywać raz w roku, szczególnie gdy posiada bardzo jasną karnację, jego skóra jest obsiana znamionami barwnikowymi, albo w rodzinie zdarzały się zachorowania na raka skóry.

Dermatolog Londyn – leczenie chorób dermatologicznych

Wbrew pozorom leczenie chorób dermatologicznych nie zawsze odbywa się wyłącznie na powierzchni skóry. Żele, maści, płyny, szampony i kremy działają miejscowo, ale oprócz tego często konieczne jest wdrożenie leków doustnych, np. przeciwwirusowych, antybiotyków czy kuracji hormonalnej. Wybór metody leczenia uzależniony jest od rodzaju choroby, jej przyczyn, objawów i stopnia zaawansowania.

W przypadku leczenia miejsc chorobowo zmienionych niemałe znaczenie ma również odpowiednia pielęgnacja skóry. Lekarz może zalecić częste przemywanie skóry wodą z szarym mydłem, stosowanie kosmetyków określonego rodzaju, czy też unikanie odzieży z tkanin syntetycznych. Efekty leczenia uzależnione są od wielu czynników, ale duże znaczenie ma tutaj systematyczność pacjenta i szybkość działania w przypadku wystąpienia niepokojących reakcji (swędzenie, pieczenie, nieprzyjemny zapach) na wdrożone leki i suplementy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *