Dermokosmetyki – hit czy kit?

Dermokosmetyki – hit czy kit?

Najnowsze badania opinii publicznej jednoznacznie wskazują iż coraz większa liczba osób podczas zakupu kosmetyków zaczyna zawracać uwagę na ich skład. Niemal co dziesiąty kupujący skrupulatnie przegląda etykietę umieszczoną na opakowaniu, a swój wybór konsultuje ze specjalistą, którym najczęściej jest farmaceuta. Takie postępowanie jest wynikiem wzrostu świadomości społeczeństwa na temat zdrowia. Jak powszechnie wiadomo popyt kształtuje podaż, zatem na rynku kosmetycznym dostępna jest szeroka gama produktów przeznaczonych do pielęgnacji ciała, jednakże tylko niewielka część z nich spełnia najwyższe kryteria jakości i są to właśnie dermokosmetyki.

Charakterystyka i właściwości dermokosmetyków

Dermokosmetyki, znane także jako nutrikosmetyki oraz kosmetyki apteczne to preparaty z pogranicza kosmetyki i medycyny, które można nabyć tylko i wyłącznie w dobrych aptekach. Nowoczesne dermokosmetyki są stosowane nie tylko w celach pielęgnacyjnych, ich głównym zadaniem jest bowiem regeneracja oraz leczenie skóry. Poszczególne nutrikosmetyki są tworzone z myślą o konkretnych dolegliwościach dermatologicznych, dzięki czemu powstają coraz to nowe dermokosmetyki przeznaczone dla osób z problemami skórnymi.

Skład kosmetyków aptecznych

Skład kosmetyków aptecznych oparty jest o pieczołowicie opracowaną recepturę, będącą wynikiem pracy sztabu specjalistów z dziedziny dermatologii, chemii oraz kosmetologii. Dermokosmetyki do twarzy i ciała zawierają więc, tylko najwyższej jakości składniki aktywne o potwierdzonej badaniami skuteczności. Proces ich produkcji jest skomplikowany i porównywalny ze schematem syntezy leków, nic więc dziwnego, że nutrikosmetyki można kupić tylko w aptekach.

W skład kosmetyków aptecznych bardzo często wchodzą naturalne substancje pochodzenia roślinnego, takie jak wyciągi wodne, oleje i olejki eteryczne, komponenty mineralne spośród których najbardziej drogocenne są jony srebra o działaniu antyseptycznym, substancje nawilżające – pantenol, mocznik, ceramidy, kompleksy białkowe oraz szereg witamin. Bardzo ważne jest również to, że dermokosmetyki do ciała to w 100% kosmetyki przebadane pod kątem dermatologicznym. W związku z tym można mieć pewność co do bezpieczeństwa ich stosowania, nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry, skłonnej do podrażnień i alergii.

Dermokosmetyki są profesjonalnymi produktami, powszechnie rekomendowanymi przez dermatologów na całym świecie. Z pewnością warto w nie zainwestować, gdyż z powodzeniem sprawdzają się w pielęgnacji nawet najbardziej wymagające skóry. Dlatego też są szczególnie polecane osobom zmagającym z wszelkimi schorzeniami dermatologicznymi.