Dla kogo zabieg depilacji laserowej?

Dla kogo zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej staje się ostatnio coraz bardziej popularny. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientek coraz więcej klinik urody i gabinetów kosmetycznych ma go w swojej ofercie. Czy jednak jest to zabieg dla każdego? Kto szczególnie powinien rozważyć tę metodę pozbycia się niechcianego owłosienia?

Żeby zdecydować czy jest to właściwy dla nas zabieg, musimy najpierw zrozumieć w jaki sposób on działa. Do skóry przykładana jest głowica, która emituje wiązkę światła przenikającą przez skórę i pochłanianą przez barwnik włosa – melaninę. W wyniku zaabsorbowania światła przez barwnik następuje destrukcja mieszka włosowego powodująca jego uszkodzenie.

Zabieg jest w pełni bezpieczny i nie doprowadza do  uszkodzeń ani poparzeń skóry. Jednak nie każdy może się mu niestety poddać. Przeciwwskazaniami są niektóre choroby: epilepsja, łuszczyca, bielactwo i cukrzyca, a także świeżo przebyte zabiegi chirurgiczne, terapia retinoidami, przyjmowanie leków lub ziół fotouczulających (zalicza się do nich między innymi mniszek, skrzyp polny, nagietek i dziurawiec) oraz leków obniżających krzepliwość krwi. Depilację laserową wykluczają także rozrusznik serca, aktywne infekcje skórne, skaleczenia i bliznowce. Zabiegu nie można wykonywać w ciąży oraz podczas karmienia piersią.

Najlepszych efektów depilacji laserowej mogą się spodziewać osoby z jasną skórą i ciemnymi włosami. Nie oznacza to, że jest ona wykluczona jeżeli masz włosy blond lub rude, jednak musisz się spodziewać, że zabieg może mieć mniejszą skuteczność, która jest również zależna od rodzaju lasera, którym jest wykonywany. Koniecznie skonsultuj się z kosmetologiem lub lekarzem dermatologiem, aby ustalić czy w Twoim konkretnym przypadku możesz spodziewać się trwałych rezultatów.

Zabieg depilacji laserowej jest dla każdego, kto ceni sobie wygodę i oszczędność czasu. Efekty są trwałe – po kilku zabiegach pozbędziesz się na zawsze problemów z niechcianym owłosieniem. Epilacja jest również wybawieniem dla osób o wrażliwej skórze, mających problemy z podrażnieniami lub wrastającymi włosami, które są efektem innych metod pozbycia się niechcianych włosków.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zabiegu depilacji laserowej, koniecznie wybierz się na konsultację z doświadczonym kosmetologiem lub dermatologiem.

Opracowanie artykułu: klinika urody Beauty Duty.