Dlaczego warto inwestować w zakup aparatu do KTG?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Kardiotokografia jest badaniem pozwalającym na rejestrację i monitorowanie czynności serca płodu oraz czynności skurczowej macicy. Obecnie coraz więcej gabinetów ginekologicznych oferuje przeprowadzenie tego badania. Jakie możliwości zyskują lekarze, którzy zdecydują się na zakup aparatu do KTG?

Wskazania do badania

Ze względu na przekładanie decyzji o macierzyństwie na późniejszy wiek – coraz więcej kobiet rodzi dzieci po 30 r.ż. W trosce o prawidłowy przebieg ciąży zalecane są liczne badania, w tym kardiotokografia. KTG przeprowadzane jest najczęściej w sytuacjach, w których ruch dziecka jest niewielki lub wcale niewyczuwalny dla przyszłej mamy. Oprócz tego, do badania kwalifikują się kobiety, które doznały urazu brzucha lub krwawienia z pochwy w trakcie ciąży. Standardowo zaleca się jego wykonanie także w przypadku ciąż  bliźniaczych, która zdarzają się coraz częściej – m.in. jako konsekwencja stosowania in vitro.

Do nieprawidłowości w pracy serca dziecka dochodzi czasami w przypadku kobiet chorujących na nadciśnienie tętnicze lub cukrzycę – dlatego jest to kolejna grupa pacjentek, którym zaleca się KTG. Kardiotokografię można przeprowadzić jednak nie wcześniej niż w 25 tygodniu ciąży. Zakup aparatu do KTG jest wskazany szczególnie w przypadku lekarzy ginekologów zajmujących się prowadzeniem ciąży. Dzięki posiadaniu własnego sprzętu mogą kompleksowo zadbać o zdrowie swoich pacjentek.

Gdzie kupić aparat KTG?

Producentów sprzętu medycznego jest wielu. Podejmując decyzję zakupową aparatu KTG warto najpierw zapoznać się z ofertami kilku z nich.  Trzech największych producentów aparatury medycznej to Siemens, General Electric i Royal Philips. Serwis Philips ma bardzo dobrze rozbudowaną sekcję poświęconą zdrowiu matki i dziecka, gdzie jest spory wybór aparatów KTG.

Na jakie korzyści może liczyć gabinet wyposażony w aparat do KTG?

Przede wszystkim, placówka z własnym sprzętem medycznym wysokiej jakości i dającym możliwość przeprowadzania dodatkowych badań takich jak KTG – cieszy się u pacjentów większą renomą i zaufaniem. Posiadanie aparatu do kardiotokografii nie tylko pomoże przyciągnąć więcej pacjentek do danej jednostki medycznej, ale także znacząco wpłynie na jakość oferowanej opieki. Wczesne wykrycie wad płodu pozwala na lepszą ochronę zdrowia matki i dziecka. Z tego powodu, zakup urządzenia do KTG powinni rozważyć zarówno właściciele prywatnych gabinetów ginekologicznych, jak i szkół rodzenia.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *