Dlaczego warto sięgnąć po naturalny kolagen?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Dlaczego warto sięgnąć po naturalny kolagen?

Preparaty z kolagenem cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Głównym zadaniem produktów jest spowolnienie procesów starzenia, uelastycznienie skóry oraz poprawienie funkcjonalności stawów. Jest to substancja naturalnie produkowana w organizmie człowieka. Jednak z czasem spada nasza zdolność do jego wytwarzania. W dzisiejszym artykule przedstawimy najważniejsze właściwości kolagenu.

Zastosowanie kolagenu w kosmetologii

Kolagen jest związkiem odpowiedzialnym za jędrność, nawilżenie, gęstość oraz elastyczność skóry. Co więcej, pozwala na jej nieustanne odbudowywanie. Po 25 roku życia jednak spada naturalna produkcja związku. Kosmetologia wykorzystuje kolagen w trzech formach: kremów i preparatów stosowanych na skórę, suplementów diety oraz zastrzyków wypełniających.

Związek pomaga w przypadku suchej i odwodnionej skóry. Świetnie sprawdza się w wygładzaniu zmarszczek oraz uelastycznianiu cery, przez co często bywa spotykany w suplementach i kosmetykach do skóry dojrzałej. Dodatkowo aktywny kolagen pozwoli na skuteczne wypełnienie blizn oraz rozstępów, poprawiając przy tym koloryt cery. Więcej informacji o produkcie znajdziesz na stronie: https://urodaizdrowie.pl/kolagen-naturalny-colway-wyprobuj-5-probek-za-5-groszy/.

Jaki jest wpływ kolagenu na zdrowie?

Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym, który odpowiada za wzmacnianie ścięgien, skóry oraz narządów wewnętrznych. Dodatkowo uczestniczy w budowie kości i zębów. Jego struktura może jednak ulegać zmianom wskutek urazów mechanicznych, zmian hormonalnych oraz intensywnego uprawiania sportu.

Przyjmowanie suplementów z naturalnym rybim kolagenem pomaga zachować integralność chrząstki, zmniejszając tym samo ryzyko wystąpienia schorzeń zwyrodnieniowych stawów oraz stanów zapalnych. Jednocześnie zapobiega wycieranie się mazi stawowej, ułatwia tym samym ich prawidłowe funkcjonowanie bez dolegliwości bólowych. Ponadto przyspiesza procesy regeneracyjne w przypadku wystąpienia złamań i innych urazów. Umożliwia szybsze gojenie się ran oraz wpływa na elastyczność naczyń krwionośnych, co zwiększa wydolność układu krążenia.

Dlaczego warto sięgnąć po naturalny kolagen?

Naturalny kolagen rybi występuje pod postacią aktywną, co znacznie wpływa na jego przyswajalność. Zostaje przez ro wydajnie i efektywnie wchłonięty do krwioobiegu. Jego budowa jest zbliżona do kolagenu ludzkiego. Dzięki temu odznacza się wysokim poziomem skuteczności. Cechuje się znacznie rzadszymi włóknami, co ułatwia jego przyswajanie. Stymuluje przy tym organizm do samodzielnej produkcji tego ważnego dla zdrowia białka.

Jest uznawany za najlepszy kolagen pochodzenia zwierzęcego. W przeciwieństwie do bydlęcego nie jest bowiem uznawany za ciało obce. Zawiera dwa najważniejsze aminokwasy: rolinę i glicynę, które odgrywają kluczową rolę w organizmie człowieka. Jego pozyskiwanie jest ekonomiczne i ekologiczne. Stosowanie kolagenu rybiego pozytywnie wpływa na zdrowie stawów, chrząstek oraz kości. Pozwala przy tym zadbać o stan i młody wygląd cery.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.