Dłonie – wizytówka damy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Żyjemy w czasach gdy dbanie o siebie staje się swego rodzaju normą. Rzadko której z nas wystarczy mydło i woda. Nasze łazienkowe półki najczęściej uginają się od różnego rodzaju kremów, mleczek, toników, masek, peelingów, kremów pod oczy, na biust, do stóp … lista zdaje się nie mieć końca. Wydaje się jednak, że w całej tej trosce o ciało jesteśmy dość niekonsekwentne. Można powiedzieć przewrotnie, że faworyzujemy pewne części ciała kosztem innych.

Nieco zaniedbanym i pozostawionym samemu sobie obszarem, są chyba nasze dłonie. Trudno jednoznacznie stwierdzić dlaczego tak jest. Wszak dłonie są przecież naszą wizytówką. Biorą one czynny udział w robieniu tzw. „pierwszego wrażenia”. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu, jak możemy zadbać o nasze dłonie, byśmy mogły być z nich dumne i śmiało wyciągać je do powitalnego uścisku.

Oczywiście podstawą troski o dłonie jest codzienna pielęgnacja w domu czyli dokładne czyszczenie, usuwanie zrogowaciałego naskórka, nawilżanie i natłuszczanie skóry dłoni

Najczęstszym problem, z jakim borykamy się, gdy idzie o dłonie, jest przesuszona, popękana, zniszczona skóra. Sprawy nie ułatwiają nam prace domowe podczas których narażamy ręce na kontakt ze środkami chemicznymi oraz zmienna aura panująca w naszej strefie klimatycznej. Oczywiście podstawą troski o dłonie jest codzienna pielęgnacja w domu czyli dokładne czyszczenie, usuwanie zrogowaciałego naskórka, nawilżanie i natłuszczanie skóry dłoni.

Jeśli jednak chcemy zafundować naszym rękom „coś ekstra”, możemy skorzystać z usług profesjonalnych salonów kosmetycznych. Mają one w swej ofercie również zabiegi typowo dla rąk.  Są to zarówno peelingi, połączone najczęściej z maską, jak i parafinowe okłady oraz masaże. Warto korzystać z tej bogatej oferty. Omawiane zabiegi w znacznym stopniu i stosunkowo na długo są w stanie poprawić kondycję skóry naszych dłoni.

Efektem profesjonalnego zabiegu, są jasne, miękkie i gładkie dłonie, których nie powstydzi się żadna z nas. Nawet jeśli korzystamy z usług kosmetycznych jedynie raz na jakiś czas, to okazuje się, że po zabiegu pielęgnacja skóry dłoni staje się o wiele łatwiejsza i co ważne skuteczniejsza, przy pomocy domowych sposobów.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *