Długie, mocne i zalotne rzęsy

Długie, mocne i zalotne rzęsy

Rzęsy to jeden z niewątpliwych wyznaczników kobiecego piękna i … seksapilu. Są one sprawdzonym i skutecznym narzędziem uwodzenia. Spojrzenie spod wachlarza rzęs, przyciąga wzrok i wzbudza zainteresowanie mężczyzn. Długie, gęste, podkręcone rzęsy dodają kobiecie tajemniczości i niewątpliwego uroku. Ponadto mocne rzęsy podkreślają oczy, czyniąc je większymi i bardziej wyrazistymi. Jeśli uznać za prawdziwe stwierdzenie, że oczy są zwierciadłem duszy, z pewnością warto zadbać o to, by były one atrakcyjne.

sposoby na długie włosy

sposoby na długie włosy

Rzęsy podobnie jak skóra czy paznokcie wymagają właściwej pielęgnacji. Za absolutną podstawę w tej kwestii należy uznać usuwanie makijażu, zwłaszcza tuszu, którym malujemy rzęsy. Trzeba nam wiedzieć, że każda, nawet najlepsza i najdroższa maskara, czyni rzęsy sztywnymi, co w kontakcie z poduszką podczas snu, jest dla nich zabójstwem, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Rzęsy łamią się i kruszą, a co za tym idzie stają się rzadsze, krótsze, czyli dokładnie przeciwne do tych, o których marzymy. O tej zasadzie warto pamiętać nie tylko nocą, ale również podczas przysłowiowej „poobiedniej drzemki”.

Aby rzęsy były mocno podkręcone, wiele kobiet używa zalotki. Powinnyśmy jednak uważać i zachować umiar w jej stosowaniu, gdyż nadmierne korzystanie z niej bardzo osłabia rzęsy i sprawia, że zamiast być zalotne, stają się łamliwe i zniszczone. Być może warto zatem potraktować zalotkę jako sprzęt na naprawdę wyjątkowe okazje.

 

Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na wzmocnienie rzęs. W drogeriach dostępne są różnego rodzaju odżywki, mające wzmacniać i poprawiać kondycję naszych rzęs. Oczywiście można z nich korzystać. Warto jednak wiedzieć, że istnieją domowe, skuteczne i bardzo tanie sposoby na poprawę wyglądu rzęs.

Do sprawdzonych metod należy między innymi smarowanie rzęs oliwą z oliwek lub olejkiem rycynowym. Każdego wieczora, po dokładnym zmyciu makijażu, tuż przed pójściem spać, należy posmarować rzęsy olejkiem, przy pomocy starej dokładnie oczyszczonej szczoteczki od tuszu.

 

Efekt jest widoczny już po kilku tygodniach stosowania natłuszczającej kuracji. Ponadto warto czasem zupełnie zrezygnować z makijażu, by najzwyczajniej w świecie dać odpocząć oczom, skórze i rzęsom. One z pewnością odwdzięczą się nam świetlistym, jasnym spojrzeniem, zza „zasłony gęstych, zalotnych i uwodzicielskich rzęs.