Domowe SPA dla dłoni i stóp

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Pielęgnacja dłoni i stóp nie musi być przykrą koniecznością.

Pielęgnacja dłoni i stóp nie musi być przykrą koniecznością. Przy odrobinie fantazji i dobrych chęci może zamienić się ona w relaksujący, wyciszający i bardzo przyjemny zabieg. By tak się stało warto, chociaż raz na jakiś czas, zamienić swoją łazienkę w domowy salon SPA. Jest to łatwiejsze niż mogłoby się nam wydawać. Tajemnicę sukcesu można streścić w czterech słowach: nastrój, zapach, ciepło i dotyk.

Pielęgnacja dłoni i stóp nie musi być przykrą koniecznością.
Pielęgnacja dłoni i stóp nie musi być przykrą koniecznością.

Nastrój – warto o niego zadbać, by pożyteczne połączyć z przyjemnym. Zapalenie świec, przy zgaszonym świetle, jest nie tylko romantyczne. Pozwala odpocząć naszym oczom, rozluźnić się i odprężyć. Cicha, ulubiona muzyka w tle, może sprawić, że chwila stanie się na prawdę wyjątkowa.

Zapach – pobudza nasze zmysły.
Zapach – pobudza nasze zmysły.

Zapach – pobudza nasze zmysły. Odpowiednio dobrany, przyjemny aromat uspokaja, poprawia nastrój, sprawia przyjemność.
Ciepło – zabieg można rozpocząć od ciepłej kąpieli. Możemy zanurzyć stopu w specjalnym urządzeniu masującym, albo po prostu w misce z ciepła wodą. Również dłonie należy rozgrzać przed rozpoczęciem zabiegu. Do kąpieli można dodać pachnący płyn do kąpieli lub sól morską, które przygotują skórę do złuszczania.

Domowe SPA dla dłoni i stóp
Domowe SPA dla dłoni i stóp

Domowe SPA dla dłoni i stóp – zasadniczą częścią zabiegu jest peeling stóp oraz dłoni. Do jego wykonania możemy użyć gotowych kosmetyków. Jeśli jednak decydujemy się na domowe SPA, warto również peeling wykonać samodzielnie. Możemy do tego wykorzystać sól morską, cukier lub kawę, zmieszaną z niewielką ilością żelu pod prysznic lub balsamu. Tak przygotowanym kremem masujemy najpierw stopy a potem dłonie. Przy masażu stóp trzeba pamiętać o tym, by dokładnie rozcierać preparat po całej stopie, zwłaszcza na pięcie i między palcami.

Po skończonym masażu jednej stopy, warto zawinąć ją w ręcznik, by nie uległa wychłodzeniu.

Podobnie postępujemy z drugą stopą i przechodzimy do masażu dłoni.
Podobnie postępujemy z drugą stopą i przechodzimy do masażu dłoni.

Podobnie postępujemy z drugą stopą i przechodzimy do masażu dłoni. Ścieramy naskórek na wewnętrznej i zewnętrznej części dłoni, nie zapominając o przestrzeniach między palcami. Po tak wykonanym peelingu nakładamy na stopy i dłonie olejek lub krem nawilżający. Możemy założyć bawełniane skarpetki oraz rękawiczki, które spowodują, że aktywne składniki kosmetyku lepiej wchłoną się w skórę.
Po męczącym dniu taki zabieg przynosi ogromną ulgę nie tylko stopom i dłoniom. Sprawia, że całe nasze ciało jest zrelaksowane, a i napięcia minionego dnia schodzą na dalszy plan. Czy można chcieć więcej? No może jeszcze tylko kubek ciepłego kakao lub filiżankę rozgrzewającej herbaty i można uznać, że jest to zakończenie dnia, godne bogini.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

4 thoughts on “Domowe SPA dla dłoni i stóp

  1. No tak jak mąż zmotywowany to masaż stóp rewelacja;) A tak na serio to masaż stóp jak sie przekonałam może przynieść zbawienny wpływ nic tak nie relaksuje. Warto zadbac o odpowiednie kosmetyki by były dobrej jakości, wtedy wspomogą jego działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *