Efektywniejsze leczenie bez kolejek

Efektywniejsze leczenie bez kolejek

Przed każdą wizytą u lekarza przeraża Cię wizja długich kolejek do gabinetów? Obecne czasy pozwalają jednak na wyjście z tych okowów i na nowoczesne zarządzaniem swoimi wizytami. Warto więc dokonać zmian w swoim podejściu do ośrodków zdrowia, aby mądrzej z nich korzystać.

Lekarze w telefonie?

Coraz więcej placówek oferuje zapisy online. Wygenerowane w ten sposób kolejki działają bardziej efektywnie aniżeli standardowe zapisy. Pomyśl i ile sprawniej odbywałyby się przyjęcia do lekarzy, gdyby większość pacjentów była zarejestrowana online. Nie tylko zaoszczędzilibyśmy sobie formalności w rejestracji, algorytm wizyt pozwoliłby na lepsze wykorzystanie czasu lekarza, który przyjąłby większą ilość pacjentów.

Prywatni wciąż na przedzie

Według statystyk prawie dwa miliony polaków korzysta z różnych poradni prywatnych. Skąd rosnące nimi zainteresowanie? Prywatne ośrodki zdrowia mają nie tylko w swojej ofercie lekarzy o zaawansowanych specjalizacjach jak endokrynolog czy kardiolog. Na ich pokładzie możemy znaleźć też doktorów pierwszego kontaktu, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dobrze wybrani i wykwalifikowani specjaliści, budzą zaufanie do pacjentów. Ponadto czas oczekiwania do lekarzy jest znacznie krótszy. Do wielu z nich można umówić się już tego samego dnia i nie martwić się o długość kolejki. Sposób zapisów jest przede wszystkim online, jasny kalendarz wizyt i wyznaczone ramy czasowe, dbają o to aby nie czekać pod gabinetem lekarza. Dzięki rosnącemu rynkowi przychodni prywatnych, ceny są coraz bardziej konkurencyjne. Wielu ludzi ma do nich dostęp, również dzięki ubezpieczeniom medycznym, które gwarantuje im pracodawca.

Nieśmiertelne polisy

Firmy ubezpieczeniowe cały czas mają w swojej ofercie polisy na zdrowie. Dzięki opłacanym regularnie składkom, możemy mieć dostęp do wielu specjalistów przyjmujących prywatnie. Jest to rozwiązania podobne do wykupionego abonamentu w danej placówce. Wybierając je, trzeba jednak dokładnie przeczytać warunki i sprawdzić lekarzy jakich specjalizacji ma dana polisa w ofercie.

Wyjazdy poza kraj

Temat leczenia się zagranicą cały czas wzbudza sporo kontrowersji i jest kojarzone z wysokimi kosztami. Dzięki jednak wykupieniu odpowiednich ubezpieczeń, jesteśmy w stanie leczyć się u naszych sąsiadów za grosze. Coraz więcej ludzi wybiera kliniki na przykład w Czechach, w celu leczenia zaćmy aniżeli w Polsce. Powód jest prosty, kolejka na refundowany zabieg jest za długa jak na tę chorobę, a cena leczenia prywatnego jest droższa od zabiegu zagranicą. W Europie powstaje coraz więcej firm zajmujących się ubezpieczaniem chorych, umożliwiając im pobyt w zagranicznych placówkach, w których poziom opieki zawstydza polskie szpitale. Jest to dedykowane pacjentom, którym przede wszystkim zależy na czasie i chcą uniknąć zbędnych kolejek.

Nie brakuje sposobów na to, aby wizyta u lekarza przebiegła prężniej. Proces informatyzacji w ośrodkach publicznych może niedługo sprawić, żeby kolejki nie były już codziennym widokiem w szpitalach. Póki co mamy na szczęście wybór miejsca i sposobu naszego leczenia.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem ŚwiatPrzychodni.pl