W tym artykule przedstawiamy zabiegi medycyny estetycznej jakie można wykonać w klinice WellDerm® we Wrocławiu oraz klinice Amaya we Warszawie.
Serwis www.ekliniki.pl jest katalogiem klinik i gabinetów medycznych z całej Polski. W portalu można znaleźć kliniki wszystkich specjalności, m. in. chirurgii plastycznej, dermatologii, ginekologii, gastrologii, kardiologii, krioterapii, medycyny pracy, neurologii, leczenia niepłodności, leczenia otyłości, onkologii, psychiatrii, rehabilitacji czy urologii. Lista dostępnych centrów medycznych znajduje się pod tym adresem. Poniżej przedstawiamy zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w klinikach z naszego katalogu.
Centrum Dermatogii i Medycyny Estetycznej WellDerm® mieści się we Wrocławiu przy ulicy Inowrocławskiej 21/2. Klinka posiada szeroką ofertę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Table of Contents
Toggle– Zwalczanie przebarwień metodą Cosmelan/Dermamelan.
W preparatach należących do zestawu Cosmelan/Dermamelan zawarte są czynniki aktywne (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu i kwas askorbowy), które hamują aktywność tyrozynazy, enzymu, który wywołuje melanogenezę. Dochodzi do zahamowania nadprodukcji melaniny i rozjaśnienia przebarwień.
To najpopularniejsze terapie zwalczania przebarwień na twarzy, dekolcie i dłoniach, zarówno świeżych, jak i tych powstałych przed laty. Wpływ na to ma przede wszystkim skuteczność, choć na efekty trzeba trochę poczekać. Dużo zależy od samego pacjenta, który powinien pamiętać o systematycznej kuracji domowej. Wszystko zaczyna się jednak w gabinecie lekarskim – na twarz nakładana jest specjalna, silnie działająca maska, którą pacjent zmywa po kilku godzinach, już we własnym domu. Potem zostaje już tylko regularne smarowanie przebarwień specjalnym kremem. To bardzo ważne, gdyż zaniedbanie leczenia może skutkować nawrotem przebarwień!
Po upływie trzech tygodni przebarwienia ustępują, a pacjent powinien dostrzec również inne zalety terapii, między innymi odmłodzoną i wygładzoną skórę.
– Poprawa rysów twarzy kwasem hialuronowym.
To zabieg, który można wykonać w przypadku szpecących blizn potrądzikowych i powypadkowych, a także gdy po prostu nie jesteśmy zadowoleni z niesymetrycznej twarzy lub jej elementu, np. nosa czy ust. Zabieg wygląda w ten sposób, że lekarz dokładnie analizuje rysy twarzy zgodnie z zasadami złotych proporcji, poznaje oczekiwania pacjenta, a następnie przedstawia plan zabiegu korekcyjnego. Sam proces podania kwasu hialuronowego trwa zaledwie kilka minut, nie jest bolesny, a efekty widać natychmiastowo. Pacjent po zabiegu może wrócić do normalnej aktywności.
Klinika pielęgnacji urody Amaya mieści się w stolicy, przy ulicy Dzielnej 21. Znana jest jako prekursor zaawansowanych technologii, np. jako pierwsza wprowadziła zabiegi z wykorzystaniem urządzenia BioRad, umożliwiającgo przeprowadzanie niechirurgicznego liftingu skóry.
– Peeling medyczny
Peeling medyczny to nieinwazyjny zabieg lekarski usuwający powierzchowną warstwę naskórka. Wykonuje się go za pomocą różnych substancji chemicznych – aplikuje się je na skórę, co powoduje jej złuszczanie, a następnie regenerację. Zabieg ten można polecić osobom w każdym wieku, a najpopularniejsze wskazania to skóra zniszczona słońcem, przebarwienia skóry, trądzik i blizny potrądzikowe, łojotok, poszerzone pory, rogowacenia, rozstępy, plamy starcze.
Zabiegi peelingu regulują pracę gruczołów łojowych, ściągają pory, pomagają zachować gładką i promienną cerę, poprawiają odcień i ujednolicają koloryt skóry oraz pozwalają na ekspresową odnowę skóry.
Warto pamiętać, że najlepszym okresem do wykonania peelingów jest jesień oraz wczesna wiosna. Kwalifikacji do zabiegu dokonuje lekarz, który przeprowadza wywiad, bada stan skóry oraz omawia wszelkie przeciwwskazania, zalecenia odnośnie zabiegu.
– Botox – nadpotliwość
To zabieg skierowany do osób, które borykają się z problemem nadmiernego pocenia.
Zabieg polega na śródskórnym podaniu odpowiednio przygotowanego preparatu toksyny botulinowej. Całość trwa około godziny.
Botoks hamując wydzielanie acetylocholiny z zakończeń nerwowych, blokuje przewodzenie impulsów z nerwów do gruczołów potowych, czego efektem jest zahamowanie wytwarzania potu.
Podanie preparatu powoduje zahamowanie nadmiernego wytwarzania potu, szczególnie w rejonach skóry owłosionej głowy, czoła, nosa, pach, dłoni, stóp. Efekt zabiegu utrzymuje się przez okres około pół roku.
Artykuł został przygotowany przez serwis www.ekliniki.pl, specjalizujący się w promocji centrów medycznych z całej Polski.