Francja – elegancja, czyli jak w zaciszu własnego domu uzyskać efekt potarganych włosów?

Francja – elegancja, czyli jak w zaciszu własnego domu uzyskać efekt potarganych włosów?

Naturalna i niewymuszona nonszalancja to coś, czego zazdrościmy rodowitym Francuzkom. Paryżanki to kobiety, które mimo klasycznych trenczy, tradycyjnych białych koszul i stonowanych dodatków mają w sobie coś ekstrawaganckiego. W dużej mierze leży to w ich sposobie bycia, pełnym szyku i elegancji, a z drugiej strony jest to również zasługa dostępu do najnowszych kolekcji w świecie mody i bycie na czasie. Niemałą rolę odgrywa tu również ułożenie włosów, niestandardowe fryzury, sprawiające wrażenie lekkich i naturalnych, bo.. nieidealnych. Perfekcjonizm został odrzucony na rzecz spontaniczności. W jaki sposób możemy naśladować modę francuską?

Paryski styl

Szyk, elegancja i naturalność – oto motywy przewodnie panujące we francuskiej modzie. W przypadku stylizacji włosów Francuzki cenią pozorną niedbałość, wystające tu i ówdzie kosmyki włosów, nieułożone loki i niesymetryczne, pokręcone grzywki. Na czasie są luźne upięcia włosów, perfekcjonizm natomiast odchodzi do lamusa, gdyż to, według Paryżanek, postarza je. Nieregularne fale na włosach lub delikatnie wyprostowane włosy dalekie są od doskonałości. Idealne paznokcie, błyszcząca biżuteria czy precyzyjny make-up – to nie w stylu Francuzek. Minimalizm, klasyczne kroje, luźne upięcia włosów i stonowane kolory pozwalają Paryżankom zawsze wyglądać świeżo i atrakcyjnie.

Messy Cliche i French Froisse

Francuzki stawiają na naturalność, co doskonale odzwierciedlają ich fryzury. W celu stworzenia możliwości naśladowania paryskiego stylu firma L’Oreal stworzyła profesjonalne kosmetyki do stylizacji włosów, wśród których znajdują się:

  • Messy Cliché – to krem teksturyzujący przeznaczony do włosów grubych; pozwala on uzyskać efekt potarganych włosów na długości włosów, a także na końcach, zapewniając im naturalny blask. Kosmetyk świetnie zdaje egzamin również przy różnego rodzaju plecionkach.
  • French Froissé – to spray teksturyzujący stosowany w przypadku włosów cienkich; jego zastosowanie sprawia, że włosy stają się delikatniejsze w dotyku i nabierają miękkości i tekstury na końcach. Dzięki temu kosmetykowi uzyskamy kontrolowany nieład na głowie, jest stosowany przy plecionkach.

Umiejętne użycie każdego z preparatów kosmetycznych pozwoli ochronić włosy przed nadmiernym puszeniem się. Dzięki nim nasze włosy znów będą błyszczące, miękkie i pozwolą uzyskać efekt, określany jako francuski szyk.

Pielęgnacja włosów każdego rodzaju

Aby móc w pełni doświadczyć, czym odznacza się paryski szyk w odniesieniu do włosów, najpierw warto o nie zadbać. Francuzki lubują się w drogich i wysokiej jakości kosmetykach, ale istnieje szereg domowych sposobów, które pozwolą nam utrzymać właściwą kondycję włosów:

  • zadbaj o odżywienie włosów od wewnątrz (wprowadź do diety witaminy, minerały, tłuszcze roślinne, chude mięso, warzywa, owoce, galaretki i wiele innych),
  • stosuj systematycznie odżywki, olejki i maski do włosów,
  • zmieniaj nawyki i używane preparaty kosmetyczne (włosy lubią zmiany, wzbogacaj ich pielęgnację o kosmetyki zawierające proteiny, humektanty, emolienty, witaminy i ekstrakty roślinne),
  • delikatnie obchodź się z włosami (delikatne mycie, szczotkowanie),
  • chroń włosy przed uszkodzeniami i działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, unikaj niszczących strukturę włosa zabiegów fryzjerskich, koloryzacji, działania wysokich temperatur, promieniowania UV,
  • używaj kosmetyków przeznaczonych do posiadanego rodzaju włosów.

Dzięki przestrzeganiu kilku podstawowych zasad, możemy bardzo korzystnie wpłynąć na kondycję zdrowotną naszych włosów, a zadbane kosmyki będą prezentowały się nienagannie w każdej chwili.