Gdzie przechowywać jacht zimą?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp
Gdzie przechowywać jacht zimą?

Niestety, ale tegoroczny sezon motorowerowy można uznać za zakończony. Dalekie rejsy własnym jachtem, a także ciepłe promienie słoneczne dogrzewające nam w tym czasie przeszły już do historii. Jednakże każdy z nas powinien pamiętać, że zakończony sezon na użytkowanie jachtu nie oznacza, że mamy ten jacht porzucić na pastwę mrozu i zimy, dlatego każdy właściciel takiego cudeńka powinien zastanowić się, gdzie będzie przechowywał swój jacht zimą.

Gdzie przechowywać jacht zimą?

Zanim zdecydujesz się na to, gdzie będzie zimował Twój jacht musisz zająć się przygotowaniem go do okresu posezonowego. Oto kilka kroków jak to zrobić:

  • Opróżnij jacht ze wszystkich rzeczy, które tam składowałeś w trakcie sezonu.
  • Kolejnym krokiem jest posadowienie jachtu. Idealnie w tym przypadku sprawdzą się tzw. kobyłki, które umieszcza się pod kadłubem w punktach wzmocnień konstrukcyjnych.
  • Umyj dokładnie jacht. Jak każdy właściciel jachtu na pewno wolałbyś nie zobaczyć tam w przyszłym sezonie żadnej pleśni, rdzy i zabrudzeń. Oprócz mycia, postaraj się go dobrze zakonserwować, aby uniknąć wyżej wymienionych niespodzianek
  • Pamiętaj o odpowiednim przykryciu łodzi. Mimo że jacht kompletnie nie ma nic wspólnego z kobietami to jednak i on potrzebuje odpowiedniego ubrania na zbliżający się sezon. Postaraj się, aby zakupiona przez Ciebie plandeka była dłuższa i szersza od łodzi, ponieważ dzięki temu nadal będzie mogło dostać się tam powietrze, a sama plandeka wytrzyma nacisk śniegu i wiatru.
  • Stare powiedzenie głosi, że nie liczy się tylko okładka, a także wnętrze książki, dlatego potraktuj swój jacht w podobny sposób. Zadbaj o silnik, paliwo, baterie, zbiorniki wody, przestrzeń podpokładową, a nawet apteczkę pierwszej pomocy, która musi być tam obecna przez cały czas.

Samo przechowywanie jachtu zimą może zależeć od wielu czynników. Przechowywanie pod dachem jest o wiele lepsze i mniej naraża Twój jacht na potencjalne uszkodzenia w trakcie zimowania. Jacht przechowywany pod przykryciem jest mniej narażony na oddziaływanie warunków atmosferycznych, między innymi opadów śniegu czy niskich, ujemnych temperatur. Przechowywanie jachtu na zewnątrz wymaga podobnego przygotowania, a nawet bardziej skrupulatnego niż przechowywanie w pomieszczeniu. Jeśli chcesz przechowywać jacht w hali upewnij się, że jest ona zbudowana z cegły lub suchego drewna z betonowym podłożem, a także czy jest dobrze wentylowana. Pamiętajmy o zakupie odpowiedniej plandeki, ponieważ to ona będzie pełniła funkcję okrycia wierzchniego dla naszego jachtu. Kolejnym czynnikiem definiującym przechowywanie jachtu jest nasz budżet na to przeznaczony. Tańszym sposobem jest zimowanie jachtu na zewnątrz niż w pomieszczeniu, jednak może to sprawić większe uszkodzenia na sezon wiosenno – letni. Dla osób bardziej zamożnych zdecydowanie lepszym sposobem jest przechowywanie jachtu w hali.

Niemniej, warto pamiętać o tym, że gdziekolwiek ten jacht będziemy zimować musimy pamiętać o tym, że należy też wcześniej go odpowiednio zakonserwować, ponieważ nie tylko miejsce odgrywa tutaj kluczową rolę.

Artykuł powstał przy współpracy ze SklepWind.pl

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *