gdzie spakować kosmetyki do samolotu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

temat wybrany: gdzie spakować kosmetyki do samolotu

Gdzie spakować kosmetyki do samolotu?

Jeśli wkrótce będziesz leciał samolotem, to z pewnością zastanawiasz się, gdzie i jak powinieneś spakować swoje kosmetyki. W końcu na pokład samolotu obowiązują pewne restrykcje dotyczące ilości i rodzaju płynów, które wolno zabrać ze sobą. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i podpowiedzieć, co zrobić, aby podróż była dla Ciebie jak najbardziej komfortowa i bezpieczna.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że na pokład samolotu wolno zabrać jedynie małe opakowania płynów, takie jak np. flakony z perfumami, szamponami, kremami czy olejkami. Mogą one mieć maksymalnie pojemność 100 ml i muszą być umieszczone w przezroczystych i szczelnie zamykanych workach z tworzywa sztucznego o pojemności 1 litra. Takie worki można kupić w każdej drogerii, sklepie z artykułami podróżnymi lub na lotnisku.

Jeśli chcesz zabrać ze sobą większe opakowania kosmetyków, to musisz je spakować w bagaż rejestrowany. W takim przypadku nie obowiązują już żadne restrykcje dotyczące ilości płynów, ale musisz pamiętać, że bagaż rejestrowany jest przewożony w inny sposób i może ulec uszkodzeniu, dlatego warto zapakować kosmetyki w odpowiedni sposób. Najlepiej zabezpieczyć je w szczelnych, plastikowych pojemnikach lub w specjalnych etui na kosmetyki, które są wyściełane gąbką lub materiałem amortyzującym.

W przypadku kosmetyków w sprayu, np. dezodorantów czy lakierów do włosów, warto pamiętać, że nie wolno ich spakować w bagaż rejestrowany, gdyż mogą ulec uszkodzeniu lub zacząć wyciekać pod wpływem niskiej temperatury w luku bagażowym. Takie kosmetyki powinny być zatem spakowane w bagażu podręcznym, ale tylko w małych opakowaniach o pojemności do 100 ml.

Podsumowując, jeśli chcesz zabrać ze sobą kosmetyki na pokład samolotu, to musisz pamiętać o ograniczeniach dotyczących ilości i rodzaju płynów. Najlepiej spakować je w szczelnie zamykane worki z tworzywa sztucznego o pojemności 1 litra. Jeśli chcesz zabrać większe opakowania kosmetyków, to musisz je spakować w bagaż rejestrowany, ale pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu. Kosmetyki w sprayu powinny być spakowane w bagażu podręcznym, ale tylko w małych opakowaniach o pojemności do 100 ml. Dzięki temu Twoja podróż będzie komfortowa i bezpieczna, a Ty będziesz mógł cieszyć się swoimi ulubionymi kosmetykami także w czasie lotu.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Never miss any important news. Subscribe to our newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *